Tomasz Sobania, polski Forrest Gump

„Chcę pokazać, że każdy może zrobić więcej niż myśli”

389

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

25-letni mieszkaniec Gliwic, Tomasz Sobania, przygotowuje się do przebiegnięcia przez Stany Zjednoczone z Nowego Jorku do Los Angeles, podążając śladami postaci filmowej Forresta Gumpa.
25-letni mieszkaniec Gliwic, Tomasz Sobania, przygotowuje się do przebiegnięcia przez Stany Zjednoczone z Nowego Jorku do Los Angeles, podążając śladami postaci filmowej Forresta Gumpa.

25-letni mieszkaniec Gliwic, Tomasz Sobania, przygotowuje się do przebiegnięcia przez Stany Zjednoczone z Nowego Jorku do Los Angeles, podążając śladami postaci filmowej Forresta Gumpa.

Tomasz Sobania – „Chcę pokazać, że każdy może zrobić więcej niż myśli”

Tomasz Sobania, 25-letni mieszkaniec Gliwic, przygotowuje się do wyjątkowego wyzwania. Zamierza przebiec przez Stany Zjednoczone, podążając śladami kultowej postaci filmowej Forresta Gumpa. Bieg, który rozpocznie się we wrześniu, obejmie dystans około 5200 km i potrwa pięć miesięcy. Sobania, doświadczony biegacz ultramaratoński, zamierza ukończyć bieg, pokonując średnio 142 maratony, przy ośmiu dniach odpoczynku.

To nie tylko wyjątkowe przedsięwzięcie sportowe, ale również akcja charytatywna. Sobania planuje zwrócić uwagę na autyzm i zaburzenia neurologiczne, inspirując innych do pokonywania swoich własnych ograniczeń. Jego celem jest nie tylko osiągnięcie wyjątkowego sportowego wyczynu, ale także zainspirowanie innych do działania. „Chcę pokazać, że każdy może zrobić więcej niż myśli” – mówi Sobania. „Jeśli ja, z autyzmem, mogę przebiec przez Stany Zjednoczone, to każdy może osiągnąć swoje cele”.

Projekt nosi nazwę „More Run Across America” i już teraz zyskuje szeroką uwagę. Sobania planuje utworzyć oficjalną stronę internetową oraz aktywnie korzystać z mediów społecznościowych, aby relacjonować swoją podróż i dzielić się przesłaniem o przekraczaniu własnych granic.

„More Run Across America” – Niesamowita wyprawa

Podczas swojej wyprawy, Sobania zamierza zbierać środki na rzecz organizacji zajmujących się autyzmem i zaburzeniami neurologicznymi. Będzie to nie tylko bieg indywidualny, lecz również okazja do podzielenia się radością z innymi. Mobilizacja społeczeństwo do wsparcia ważnych celów. Jednym z najważniejszych elementów wyprawy będzie sztafeta, w której osoby cierpiące na autyzm i zaburzenia neurologiczne będą miały okazję dołączyć do Sobani na trasie. To symboliczne połączenie sił, podobne do sceny z filmu, w której Forrest Gump gromadził towarzyszy w swojej wyprawie przez Stany Zjednoczone.

W trakcie swojej podróży, Sobania marzy o spotkaniu z Tomem Hanksem, aktorem, który wcielił się w postać Forresta Gumpa w filmie. Taki moment byłby punktem kulminacyjnym dla całej wyprawy, symbolizującym połączenie rzeczywistości z popkulturowym dziedzictwem.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia