Prezydent Duda i minister Kosiniak-Kamysz: o bezpieczeństwie Polski

W Biurze Bezpieczeństwa Narodowego miało dzisiaj miejsce spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z szefem MON Kosiniakiem-Kamyszem, aby omówić sprawy związane z bezpieczeństwem naszej ojczyzny. A oto szczegóły dotyczące poruszonych tematów:

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Prezydent Andrzej Duda i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak Kamysz spotkali się w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego
Prezydent Andrzej Duda i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak Kamysz spotkali się w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego

O bezpieczeństwie Polski

Andrzej Duda spotkał się z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Rozmowy dotyczyły m.in. obsadzenia najważniejszych stanowisk w wojsku, realizacji kontraktów zbrojeniowych i złożonej pod koniec poprzedniej kadencji Sejmu prezydenckiej ustawy o działaniach organów władzy państwowej na wypadek zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa.

Obsadzanie najważniejszych stanowisk w wojsku

Jednym z kluczowych tematów rozmów była kwestia obsadzenia najważniejszych stanowisk w wojsku. Prezydent Duda podkreślił, że konieczne jest jak najszybsze wyłonienie szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Dodał, że w najbliższych dniach spotka się z kandydatami na to stanowisko.

Minister Kosiniak-Kamysz poinformował, że wkrótce zostaną ogłoszone konkursy na stanowiska dowódców rodzajów sił zbrojnych. Dodał, że priorytetem jest wyłonienie osób kompetentnych i doświadczonych, które zapewnią sprawne funkcjonowanie wojska.

Realizacja kontraktów zbrojeniowych

Podczas rozmowy poruszono również kwestię realizacji kontraktów zbrojeniowych. Prezydent Duda podkreślił, że jest to kwestia kluczowa dla bezpieczeństwa Polski. Dodał, że należy dołożyć wszelkich starań, aby umowy zostały zrealizowane w terminie i zgodnie z założeniami.

Minister Kosiniak-Kamysz poinformował, że resort obrony narodowej prowadzi intensywne rozmowy z wykonawcami kontraktów. Dodał, że w przypadku niektórych umów konieczne może być wprowadzenie zmian, aby zapewnić ich realizację.

Ustawa o działaniach organów władzy państwowej na wypadek zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa

Prezydent Duda i minister Kosiniak-Kamysz rozmawiali również o złożonej pod koniec poprzedniej kadencji Sejmu prezydenckiej ustawie o działaniach organów władzy państwowej na wypadek zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa.

Prezydent Duda podkreślił, że ustawa ta jest niezbędna dla zapewnienia bezpieczeństwa Polski. Dodał, że należy jak najszybciej przyjąć ją przez Sejm.

Minister Kosiniak-Kamysz poinformował, że resort obrony narodowej jest gotowy do współpracy z Sejmem w celu przyjęcia ustawy. Dodał, że jest to ustawa ważna dla bezpieczeństwa Polski i należy ją jak najszybciej przyjąć.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia