W ostatnich dniach światem biznesu wstrząsnęła decyzja sądu dotycząca astronomicznego wynagrodzenia Elona Muska, założyciela koncernu Tesli. Architektem tego nieoczekiwanego zwrotu akcji był Richard Tornetta, muzyk trashmetalowy który posiada zaledwie dziewięć akcji Tesli. Jaka była decyzja sądu ws Elona Muska?
„Szybki kopniak w twarz” – Richard Tornetta vs Elon Musk
To właśnie Richard Tornetta, muzyk trashmetalowy, posiadający zaledwie dziewięć akcji Tesli, zadecydował o zdyscyplinowaniu założyciela motoryzacyjnego giganta. To właśnie Tornetta stał się centralną postacią głośnego sporu, który pozbawił Muska astronomicznego pakietu wynagrodzeń w wysokości 56 mln dolarów. Ten nieoczekiwany wyrok sądu rzucił cień na dotychczasową historię sukcesów miliardera, który do tej pory regularnie triumfował w licznych procesach sądowych.
Sąd jednomyślnie uznał, że przyznane wcześniej wynagrodzenie Muska, sięgające astronomicznych wysokości, przekracza granice rozsądku. To przełomowe orzeczenie jest poważnym ciosem dla przedsiębiorcy, który dotychczas odnosił zwycięstwo w licznych procesach. Dotyczyły one zniesławienia, naruszenia obowiązków wobec akcjonariuszy i łamania przepisów papierów wartościowych.
Barwna osobowość Tornetty: trashmetal i innowacyjne gadżety audio
Tornetta, mieszkaniec Pensylwanii, zdecydował się podjąć walkę prawno-finansową z jednym z najbardziej wpływowych przedsiębiorców na świecie. Richard Tornetta pozwał Muska w 2018 roku a sprawa trafiła na wokandę pod koniec 2022 roku. Decyzja sędziego ogłoszona we wtorek, wywołała burzę w mediach społecznościowych i biznesowych.
Według informacji przekazanych przez „The Guardian”, Richard Tornetta nie jest jedynie muzykiem trashmetalowym, ale także twórcą innowacyjnych gadżetów. Na co dzień zajmuje się produkcją sprzętu audio dla pasjonatów personalizacji samochodów. Jego nietuzinkowe pomysły zdobywają popularność wśród miłośników innowacyjnych rozwiązań. Poza tym, Tornetta odnalazł się w świetle reflektorów jako perkusista. Pojawił się w teledyskach, grając na perkusji w legendarnym nowojorskim klubie CBGB ze swoim nieistniejącym już zespołem metalowym o nazwie Dawn of Correction.
Jego charakterystyczne brzmienie, opisywane jako „szybkie kopnięcie w twarz butem roboczym ze stalowymi noskami”, nie tylko definiuje jego muzyczną tożsamość. Aktualnie staje się również metaforą dla kontrowersyjnego sporu, w którym z powodzeniem wystąpił przeciwko Elonowi Muskowi.
Zmiana narracji: trend w Sądach dotyczący spraw osób fizycznych
Eric Talley, wykładowca prawa korporacyjnego na Columbia Law School, stwierdził, że nazwisko Tornetty już teraz jest wyryte w annałach prawa korporacyjnego. Dodatkowo zauważył, że grupy biznesowe od dawna krytykują przypadki, w których osoby fizyczne, posiadające niewielkie udziały, wnoszą sprawy sądowe, uznając to za potencjalne nadużycie postępowania sądowego. Zazwyczaj sprawy te kończyły się szybkimi ugodami, obejmującymi płatności dla prawników wnoszących sprawę.
Ostatnie wydarzenia są istotnym punktem odniesienia dla środowiska prawniczego i biznesowego. Profesor Talley prognozuje, że sprawa Tornetty i Muska będzie studiowana przez kolejne lata. Stanowić będzie ciekawy przypadek, w którym pozornie mało znaczący inwestor zdobył przewagę w sporze z jednym z największych magnatów przemysłowych.
co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami
najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej