Apollo Creed już nie stanie w ringu

Zaczynając w 1974 roku, Carl Weathers stworzył swoją wielką postać Apollo Creeda w filmach 'Rocky'. Przekonaj się jak wyglądała jego historia.

252

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Apollo Creed
Apollo Creed i Rocky - od tego się zaczęło.

Carl Weathers, znany aktor, który zyskał sławę dzięki roli Apollo Creeda w serii filmów „Rocky”, zmarł w czwartek 1 lutego 2024 roku w wieku 76 lat. Informację o jego śmierci przekazał w piątek jego menadżer Matt Luber, informując, że Weathers „zmarł spokojnie, we śnie”. To oznacza niestety, że Apollo Creed już nie stanie w ringu.

Apollo Creed już nie stanie w ringu

Weathers przed rozpoczęciem kariery aktorskiej był zawodowym zawodnikiem futbolu amerykańskiego. Po zakończeniu kariery sportowej zajął się aktorstwem, a jego debiut na ekranie nastąpił w 1974 roku.

Rola Apollo Creeda w filmach „Rocky” z lat 1976-1985 uczyniła go rozpoznawalną gwiazdą. Wcielił się w postać charyzmatycznego boksera, który początkowo był rywalem, a później przyjacielem tytułowego Rocky’ego.

Sylvester Stallone o śmierci Carla Weathersa

Sylvester Stallone, wieloletni przyjaciel i kolega z planu filmowego Carla Weathersa, zareagował na jego śmierć w mediach społecznościowych. Na swoim profilu na Instagramie Stallone zamieścił zdjęcie Weathersa z następującym komentarzem:

„Carl był moim przyjacielem i prawdziwym twardzielem. Nigdy nie zapomnę jego uśmiechu i śmiechu. Był wspaniałym człowiekiem. Moje serce jest z jego rodziną.”

W innym poście Stallone napisał:

„Carl był prawdziwym wojownikiem. Zawsze walczył do końca. Będzie mi go bardzo brakowało.”

Stallone i Weathers wspólnie pracowali nad czterema filmami z serii „Rocky”, gdzie Weathers grał Apollo Creeda, rywala, a później przyjaciela Rocky’ego. Ich ekranowa chemia i przyjaźń zyskały uznanie widzów na całym świecie.

Oprócz Stallone’a, wielu innych aktorów i filmowców złożyło kondolencje rodzinie Weathersa i oddało mu hołd w mediach społecznościowych.

Schwarzenegger i inni o Carlu Weathersie

  • Arnold Schwarzenegger: „Carl Weathers był prawdziwym dżentelmenem i legendą kina. Będzie mi go bardzo brakowało.”
  • Dolph Lundgren: „Carl Weathers był wspaniałym aktorem i jeszcze lepszym człowiekiem. Spoczywaj w pokoju, przyjacielu.”
  • Billy Dee Williams: „Carl Weathers był prawdziwym gigantem. Będzie nam go bardzo brakowało.”

Apollo Creed – bohater z krwi i kości

Apollo Creed wywodził się z ubogich dzielnic Los Angeles. Niewiele ponadto, wiadomo o jego walkach przed legendarnym pojedynkiem z Rockym Balboą. W pierwszej części serii filmowej „Rocky” był już mistrzem świata w wadze ciężkiej. Wraz z promotorami wpadł na pomysł zorganizowania walki z zupełnie nieznanym bokserem – Rockym. Na ring wchodził ubrany w charakterystyczny czerwono-biało-niebieski strój. Po zaciętej, 15-rundowej walce utrzymał tytuł mistrza świata, choć decyzja sędziów była niejednoznaczna.

W „Rocky II” Apollo nie krył niechęci do Rocky’ego w mediach, choć osobiście nie czuł urazy. Ostatecznie doszło do rewanżu, który tym razem zakończył się zwycięstwem Rocky’ego.

Apollo Creed
Grał w wielu innych produkcjach.

Trener i przyjaciel.

W „Rocky III” Apollo, świadomy swoich słabości, zrezygnował z dalszej kariery bokserskiej i został trenerem Rocky’ego. Uczył go nowego stylu walki, a ich relacja przerodziła się w prawdziwą przyjaźń. Dzięki pomocy Apolla Rocky pokonał Clubbera Langa. „Rocky IV” – Apollo, tęskniąc za dawnym blaskiem, zdecydował się na pokazową walkę z radzieckim bokserem Ivanem Drago. Pomimo ostrzeżeń Rocky’ego, Apollo zginął na ringu podczas tej walki. Miał nieślubnego syna Adonisa, który pojawił się w filmie „Creed: Narodziny legendy”. W „Rocky IV” dowiadujemy się, że Apollo miał 37 lat.

Inspiracje Apollo.

Jego pierwowzorem był bokser Jack Johnson. Ponadto Apollo Creeda często porównuje się do Muhammada Aliego. Początkowo ukazany był jako materialista, dla którego boks był sposobem na zarobek i zdobycie sławy. Z czasem jednak stał się bardziej dojrzały i lojalny. wobec swoich bliskich.
Apollo Creed to nie tylko charyzmatyczny bokser, ale również postać pełna sprzeczności. Z jednej strony dumny i arogancki, z drugiej troskliwy i oddany przyjaciel. Choć jego życie tragicznie się zakończyło, na zawsze pozostanie w pamięci fanów serii „Rocky” jako symbol odwagi i determinacji.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami.

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia