Zagrożenie ze strony Rosji. Czy to czas na poważne przygotowania do wojny?

Jak przygotować się do zagrożenia ze strony Rosji? Minister Radosław Sikorski i Władysław Kosiniak-Kamysz dzielą się swoimi opiniami.

210

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Czy Rosja jest zagroożeniem dla NATO
Opinie, fakty i przesłanki dotyczące potencjalnego zagrożenia ze strony Rosji.

W ostatnich dniach pojawiły się alarmujące sygnały dotyczące potencjalnego zagrożenia ze Władimira Putina. Co skłania wielu do zastanowienia się nad bezpieczeństwem globalnym. Ostrzeżenia polityków, w tym ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego i ministra obrony narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza, podnoszą poważne pytania dotyczące przygotowań do ewentualnej konfrontacji z rosyjskim liderem Władimirem Putinem. Według Sikorskiego, Putin jest „na wojnie z nami” od około piętnastu lat, jednak Zachód nie przyjmował tego do wiadomości. Minister spraw zagranicznych zauważa, że nastroje w niektórych krajach uległy zmianie, a coraz częściej mówi się o „gotowości do wojny”. Jego zdaniem, obecna sytuacja jest wynikiem systematycznych przygotowań Rosji, takich jak budowa Nord Stream czy przesuwanie aktywów banku centralnego ze Stanów Zjednoczonych do Europy.

NATO gotowe na konfrontację

Radosław Sikorski wyraźnie podkreśla, że Władimir Putin, mimo straty wojennej na Ukrainie, nadal może stanowić poważne zagrożenie dla Sojuszu Północnoatlantyckiego. Jednakże, jako NATO, jesteśmy dwadzieścia razy potężniejsi gospodarczo, a zachodni przemysł obronny intensyfikuje produkcję. Co zdaniem polityka sprawia, że Rosja przegrałaby taką konfrontację. Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, pytany o potencjalny scenariusz konfliktu, przyznaje, że przygotowuje się do każdego możliwego scenariusza, a najbardziej poważnie traktuje te najgorsze. Jego zdaniem sytuacja na świecie jest bardzo poważna, dotykając nie tylko Ukrainę, ale również obszary Morza Czerwonego i Pacyfiku. Kosiniak-Kamysz podkreśla konieczność audytu, wnioskowania, uzupełniania braków w uzbrojeniu i zapewnienia indywidualnego wyposażenia żołnierzy.

Politycy otwarcie dyskutują o gotowości do wojny

Zmiana nastrojów w niektórych krajach, gdzie coraz śmielej mówi się o gotowości do wojny, jest zjawiskiem niecodziennym. Sikorski zauważa, że takie wypowiedzi jeszcze kilkadziesiąt lat temu zakończyłyby karierę polityka. Jednak obecna sytuacja geopolityczna skłania do otwartego dyskutowania na temat możliwych scenariuszy i strategii obronnych.

Jeśli interesuje Cię aktualna sytuacja polityczna, gospodarcza, społeczna w Polsce i na świecie. Zachęcamy do czytania newsów na portalu Bezpieczna Podróż!

Słuchaj nas online!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia