Potrzebne nowe twarze w PiS. Prezes Kaczyński szuka kandydatów na Prezydenta.

Jarosław Kaczyński, lider partii Prawo i Sprawiedliwość, rozpoczął poszukiwania potencjalnego kandydata na prezydenta.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Tobiasz Bocheński kandydatem PiS na prezydenta RP?
Tobiasz Bocheński kandydatem PiS na prezydenta RP?

Jarosław Kaczyński, lider partii Prawo i Sprawiedliwość, zainicjował proces poszukiwania potencjalnego kandydata na prezydenta. Dla partii rządzącej jest to nie tylko wybór lidera, ale także gra o przyszłość i trwałość obecnego systemu władzy. Według analizy, jeśli kandydat PiS przegrałby wybory prezydenckie, to mogłoby to zakończyć era partii w obecnym kształcie. Dlatego Kaczyński podejmuje działania, aby zapewnić sobie sukces w nadchodzących wyborach. Obecnie formuje grupę potencjalnych kandydatów, spośród których wyłonić ma swojego faworyta w ciągu pół roku.

Kaczyński szuka nowych talentów

Jednym z rozważanych kandydatów może być obecny prezydent Warszawy Tobiasz Bocheński lub kandydat na prezydenta Szczecina, Zbigniew Bogucki. Jednakże, oprócz polityków, Kaczyński prowadzi także rozmowy z osobami spoza świata polityki. Istnieje możliwość, że ostatecznie postawi na kandydata z kręgów publicznych, jak np. celebrytę o poglądach prawicowych. Wbrew doniesieniom, plotka o potencjalnej kandydaturze prezenterki Polsatu Doroty Gawryluk nie wydaje się być związana z planami Nowogrodzkiej. Kaczyński preferuje młodszych kandydatów, takich jak niespełna 37-letni Tobiasz Bocheński, który od lat marzy o prezydenturze.

Lider Pis-u o przyszłość partii

Kaczyński stawia na nowe twarze w partii, głównie na osoby młodego pokolenia w wieku około 40 lat. Poszukuje kandydatów na prezydentów miast, którzy mogliby stanowić przyszłą elitę polityczną. Choć większość z nich może nie mieć szans na zwycięstwo w wyborach lokalnych, Kaczyński liczy na znalezienie nowego „Dudy” – kandydata, który przegrałby lokalne wybory, ale zdołałby zdobyć poparcie na szczeblu ogólnokrajowym. Dla Kaczyńskiego to gra o przyszłość partii. W czasach coraz większej konkurencji politycznej, wybór odpowiedniego kandydata na prezydenta może mieć kluczowe znaczenie dla dalszej pozycji PiS na scenie politycznej.

Jeśli interesuje Cię aktualna sytuacja polityczna, gospodarcza, społeczna w Polsce i na świecie. Zachęcamy do czytania newsów na portalu Bezpieczna Podróż!

Słuchaj nas online!

Brak postów do wyświetlenia