Polska lekarka została uwolniona.

Polska lekarka jest cała i zdrowa. Przez współpracę Polski z Francją udało się wybawić kobietę z rąk porywaczy.

143

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Minister Radosław Sikorski poinformował, że polska lekarka uwolniona została w Czadzie.
Minister Radosław Sikorski poinformował, że polska lekarka została uwolniona.


Dzisiaj minister spraw zagranicznych Polski, Radosław Sikorski, ogłosił świetną wiadomość o uwolnieniu polskiej lekarki, która padła ofiarą uprowadzenia w piątek w Czadzie. Kobieta jest już na wolności, zdrowa i cała – informację tę minister przekazał publicznie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Uprowadzenie miało miejsce w szpitalu Saint-Michel w mieście Dono Manga, prowadzonym przez międzynarodową katolicką organizację Caritas. Miasto leży ponad 400 km na południowy wschód od stolicy Czadu, Ndżameny. Nieznana sprawca porwała lekarkę, będącą wolontariuszką, wraz ze jej meksykańskim kolegą. Jednak lokalne władze podały, że porywacze niedługo potem porzucili meksykańskiego towarzysza. Współpraca Polski i Francji odegrała kluczową rolę w szybkim i skutecznym uwolnieniu polskiej obywatelki.

Minister Sikorski dziękuje francuskim sojusznikom za skuteczną pomoc

Minister Radosław Sikorski wyraził swoje podziękowania wobec francuskich sojuszników za ich zaangażowanie w sprawę. W specjalnym wpisie na platformie X.com minister spraw zagranicznych Polski, Radosław Sikorski, ogłosił, że uwolniono polską obywatelkę porwaną w Czadzie. Jest cała i zdrowa, co przekazałem telefonicznie jej najbliższym. Dziękuję za działania siłom lokalnym oraz naszym francuskim sojusznikom.” Należy podkreślić, że współpraca między Polską a Francją okazała się niezwykle efektywna. Wpływ na tę sytuację miało również zaangażowanie prezydenta Francji Emmanuela Macrona, który spotkał się z Donaldem Tuskiem w poniedziałek. Donald Tusk miał zamiar poruszyć temat porwanej lekarki podczas tego spotkania.

Władysław Kosiniak- Kamysz napisał na portalu X

Międzynarodowa Solidarność

Warto również wspomnieć o zaangażowaniu Ministra Obrony Francji, Sébastiena Lecornu, i żołnierzy francuskich, którzy odegrali istotną rolę w operacji uwolnienia. Władysław Kosiniak-Kamysz, szef resortu obrony, również wyraził swoje podziękowania, pisząc: „Polka porwana w Czadzie jest już bezpieczna i wkrótce wróci do kraju. Szczególne podziękowania kieruję w tym momencie do Ministra Obrony Francji Sébastiena Lecornu i żołnierzy francuskich, dzięki którym Polka odzyskała wolność. „To wydarzenie podkreśla znaczenie międzynarodowej współpracy i solidarności w sytuacjach kryzysowych, szczególnie gdy chodzi o ocalenie życia i bezpieczeństwo obywateli. Uwolnienie polskiej lekarki to z pewnością powód do radości i podkreśla wagę skutecznej współpracy państw na arenie międzynarodowej.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia