Afera w norweskiej kadrze

Afera w norweskiej kadrze

115

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Afera w norweskiej kadrze 01
Afera w norweskiej kadrze 01

Afera w norweskiej kadrze. Norweskie media „NRK”, „Dagbladet” i „Verdens Gang” podają, że w tejże kadrze skoczków narciarskich panuje bardzo ponura atmosfera. Ponoć zawodnicy mają być skłóceni z ich trenerem Alexandrem Stoecklem i domagają się jego odejścia. Co więcej, konflikt ze Stoecklem pojawił się nie tylko w kadrze A, ale także w kadrze B. Sprawa doszła do takiego stopnia, że norwescy skoczkowie wysłali pismo do Norweskiego Związku Narciarskiego, a także zaangażowali prawnika. Problemem pomimo fatalnych wyników tej ekipy gdzie najwyższe 9 miejsce w klasyfikacji generalnej zajmuje Markus Lindvik, a w styczniowych Mistrzostwach Świata w Lotach Narciarskich w Bad Mittendorf po raz pierwszy od 21 lat kadra nie zdobyła żadnego medalu nie są wyniki drużyny, ale atmosfera w kadrze, która jest fatalna oraz sposób zarządzania. Trzeba przyznać, że sprawa wygląda bardzo poważnie.

Afera w norweskiej kadrze – jak najszybsze rozwiązanie sprawy

Przedstawiciel norweskich skoczków Johann Andre Forfang napisał, że drużyna chcę rozwiązać sprawę by skompletować sztab szkoleniowy na przyszły sezon zimowy. Jak się okazało, wcześniej podobny list wysłali zawodnicy biorący regularnie udział w pucharze kontynentalnym o czym dopiero się dowiedzieliśmy dodał Forfang. Norwescy zawodnicy proszą by sprawę jak najszybciej rozwiązać, a oni mogli jak najlepiej skupić się na zakończeniu tego sezonu. Alexander Stoeckel wydał oświadczenie, w którym napisał, że dziwi go taki obrót spraw, a wszystkiego dowiedział się z oficjalnego pisma. Austriak nie przypuszczał, że cała sytuacja może dojść do takiego poziomu. Alexander Stoeckel nie pojechał z drużyną na zawody do Willingen, Lake Placid. Trenera zabraknie także w Sapporo by nie przeszkadzać zawodnikom bo cały sztab zdał sobie sprawę, że coś jest nie tak.

Afera w norweskiej kadrze – próba odwołania szkoleniowca

Dziennikarze potwierdzają, że trwa próba odwołania szkoleniowca, a norwescy skoczkowie krytykują Stoeckla w oficjalnym piśmie do Norweskiego Związku Narciarskiego. Skargi dotyczą traktowania ich przez menadżera, a także powiedzieli, że o sprawie poinformowano prawnika. Jak już było wspomniane norweska kadra przeżywa poważny kryzys sportowy po raz pierwszy od wielu lat. Dodatkowo drużyna ma problem z pozyskaniem funduszy sponsorskich przez co może stracić nawet 6,7 miliona koron norweskich. Na teraz plany są takie, że Alexander Stoeckel ma wrócić do kadry na zawody w Oberstdorfie, które zaplanowano na 22-25 lutego, a jego kontrakt obowiązuje do 2026 roku.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o kandydatce Lewicy Magdalenie Biejat

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia