Polska Grupa Zbrojeniowa bez zarządu

Jedno jest pewne: przyszłość PGZ jest niepewna. Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) to jedno z największych przedsiębiorstw z branży obronnej w Polsce. Jest to holding zrzeszający różne spółki, które działają w obszarze przemysłu zbrojeniowego

161

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Akademia Abrams, tu zrobisz prawojazdy na czołg
Akademia Abrams, tu zrobisz prawojazdy na czołg

Obecny zarząd Polskiej Grupy Zbrojeniowej został odwołany, potwierdził przedstawiciel departamentu komunikacji PGZ, Jacek Matuszak. W wyniku decyzji rady nadzorczej Sebastian Chwałek, dotychczasowy prezes zarządu, Krzysztof Sola, wiceprezes, oraz Jakub Roszkowski i Marcin Wierzchowski, członkowie zarządu, zostali odwołani ze swoich stanowisk. Polska Grupa Zbrojeniowa to podstawa polskiej produkcji obronnej.

Co dalej z Polską Grupą Zbrojeniową?

Tymczasowo obowiązki prezesa zarządu PGZ przejął Tomasz Siemiątkowski, który będzie pełnił te funkcje maksymalnie przez trzy miesiące. Rada Nadzorcza planuje ogłoszenie konkursów na stanowiska prezesa i członków zarządu PGZ. Przypomnijmy, że Polska Grupa Zbrojeniowa to zrzeszenie około 40 spółek, w tym PGZ Stocznię Wojenną, działających w polskim przemyśle obronnym i zatrudniających łącznie 20 tys. osób.

Dotychczasowy zarząd PGZ został odwołany, a jego miejsce tymczasowo zajął Tomasz Siemiątkowski. To nieoczekiwana zmiana, która budzi wiele pytań o przyszłość Grupy.

Jakie mogą być tego powody?

 • Możliwe, że nowy rząd chce mieć większy wpływ na PGZ.
 • Istnieje też możliwość, że zmiany są związane z planami restrukturyzacji Grupy.
 • Nie można wykluczyć również, że powodem odwołania zarządu były kwestie związane z wynikami finansowymi PGZ.

Co dalej z Polską Grupą Zbrojeniową

 • W najbliższym czasie Rada Nadzorcza PGZ ogłosi konkursy na stanowiska prezesa i członków zarządu.
 • Nowy zarząd będzie musiał zmierzyć się z wieloma wyzwaniami, m.in. z rosnącą konkurencją na rynku zbrojeniowym, koniecznością modernizacji infrastruktury i zwiększeniem efektywności Grupy.

Jakie są możliwe scenariusze?

 • PGZ może zostać sprywatyzowana.
 • Możliwe jest również, że Grupa zostanie podzielona na mniejsze spółki.
 • Nie można wykluczyć również, że PGZ pozostanie w obecnym kształcie, ale z nowym zarządem i nowymi strategiami.

Jedno jest pewne: przyszłość PGZ jest niepewna

Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) to jedno z największych przedsiębiorstw z branży obronnej w Polsce. Jest to holding zrzeszający różne spółki, które działają w obszarze przemysłu zbrojeniowego. PGZ została utworzona w 2013 roku. Jej celem jest konsolidacja polskiego sektora obronnego oraz rozwijanie zdolności produkcyjnych i badawczo-rozwojowych w zakresie uzbrojenia.

PGZ skupia się na produkcji i modernizacji sprzętu wojskowego, w tym pojazdów, uzbrojenia indywidualnego, systemów komunikacji, elektroniki, okrętów, samolotów i innych technologii związanych z obronnością. Spółki wchodzące w skład PGZ mają różnorodne specjalizacje, obejmujące szeroki zakres dziedzin technologii zbrojeniowej.

Polska Grupa Zbrojeniowa jest istotnym podmiotem współpracującym z polskim Ministerstwem Obrony Narodowej, dostarczającym sprzęt i usługi dla Sił Zbrojnych RP. PGZ bierze także udział w międzynarodowych projektach obronnych i współpracuje z partnerami zagranicznymi. Obejmuje również stocznie morskie, które są zaangażowane w budowę i remonty okrętów wojennych.

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo. Kulinarna Reprezentacja Polski zdobyła złoto na Olimpiadzie 2024!!!

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

 • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
 • KRS: 0000406931
 • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia