Radosław Sikorski miażdży rosyjskie kłamstwa na forum ONZ Broni Ukrainy i koryguje historię

Szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski, podczas debaty w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, stanowczo odrzucił rosyjskie oskarżenia o "rusofobię". Podkreślił, że fobia opiera się na irracjonalnym strachu, podczas gdy Rosja realnie grozi Polsce i innym krajom nuklearną zagładą.

282

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Sikorski demaskuje rosyjską hipokryzję w ONZ.
Debata w Radzie Bezpieczeństwa ONZ/ fot. depositphotos.com

Szef polskiej dyplomacji, Radosław Sikorski ostro potępił Rosję za jej barbarzyńską inwazję na Ukrainę, nazywając ją „zbrodnią przeciwko ludzkości” i „rażącym pogwałceniem Karty Narodów Zjednoczonych”. Podkreślił, że Rosja celowo atakuje cywilów i infrastrukturę cywilną, dopuszczając się zbrodni wojennych i ludobójstwa. Sikorski , stanął w obronie Polski podczas debaty w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, odpowiadając na rosyjskie oskarżenia i zarzuty. W swoim zdecydowanym wystąpieniu podkreślił nie tylko bezpodstawność oskarżeń, ale także zwrócił uwagę na hipokryzję rosyjskich działań oraz propagandę, która towarzyszy obecnej sytuacji.

W reakcji na rosyjskie oskarżenia o „więźniów rusofobii”, Sikorski zaznaczył, że obawa przed Rosją nie jest nieracjonalna, zwłaszcza w kontekście regularnych gróźb jądrowej zagłady, jakie padają ze strony byłego prezydenta Rosji, Dmitrija Miedwiediewa. Zdaniem ministra, to nie jest strach irracjonalny, a jedynie realistyczne podejście do sytuacji.

Sikorski demaskuje rosyjską propagandę w ONZ

Podczas swojego wystąpienia, Sikorski nie tylko bronił Ukrainę przed rosyjskimi insynuacjami, lecz także skorygował historyczne kłamstwa wygłoszone przez rosyjskiego ambasadora. Wytknął m.in. absurdalne zarzuty dotyczące rzekomego ataku Polski na Związek Sowiecki w II wojnie światowej, przypominając fakty historyczne.

Minister podkreślił także hipokryzję Rosji, która oskarża Ukrainę o korupcję, mimo że to rosyjscy działacze, jak Aleksiej Nawalny, ujawniają fakty z nią związane. Dodatkowo, zaznaczył, że Rosja poniosła wiele porażek w historii, jednak reformy, jakie nadeszły po klęskach, były kluczowe dla rozwoju kraju. Sikorski podkreślił niezłomne wsparcie Polski dla Ukrainy. Zapewnił, że Polska będzie nadal dostarczać Ukrainie broń, pomoc humanitarną i wsparcie finansowe. Podziękował również wszystkim krajom, które potępiły rosyjską agresję i wspierają Ukrainę.

Polska staje murem za Ukrainą. Sikorski zapewnia o dalszym wsparciu.

Sikorski, wraz z innymi szefami dyplomacji, skoncentrował się na przekazaniu jednoznacznej wiadomości – konieczne jest powstrzymanie Rosji w związku z jej agresją na Ukrainę. Wspomniał również o globalnych skutkach, jeżeli społeczność międzynarodowa nie podejmie skutecznych działań. Sikorski zaapelował do społeczności międzynarodowej o pociągnięcie Rosji do odpowiedzialności za jej zbrodnie. Wskazał na konieczność utworzenia specjalnego trybunału ds. zbrodni wojennych w Ukrainie oraz ścigania rosyjskich przywódców przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym.

Ostatecznie, debata w Radzie Bezpieczeństwa ONZ ukazała się jako forum do zaznaczenia stanowczego sprzeciwu wobec rosyjskich działań oraz do przedstawienia prawdy na temat sytuacji na Ukrainie. Sikorski, poprzez swoje mocne wystąpienie, pokazał, że Polska nie zamierza biernie przyjmować kłamstw i propagandy, lecz stanowi aktywnego uczestnika międzynarodowego dialogu.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia