Niemiecka niezależność energetyczna czyli kolejny pływający terminal LNG

Pływający terminal LNG osiągnął swoją bazę operacyjną na wyspie Rugia. Zobacz rewolucję w dostawach energii i odkryj korzyści ze skroplonego gazu ziemnego. To koniec ruskiego szantażu gazem.

158

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

niemiecki pływający terminal LNG
niemiecki pływający terminal LNG - koniec ruskiego szantażu gazowego

Nowy pływający terminal dostarczający Niemcom skroplony gaz ziemny (LNG) dotarł do swojej bazy operacyjnej na wyspie Rugia w porcie Mukran. Terminal ten, znany jako FSRU Energos Power, jest częścią działań Niemiec w kierunku reorientacji źródeł energii w odpowiedzi na wydarzenia na Ukrainie.

Niemcy nie będą już potrzebować rosyjskiego gazu

FSRU Energos Power, o długości prawie 300 metrów, dotarł do portu w sobotę rano i zacumował przy przygotowanym pirsie. Operator terminalu, Deutsche Regas, poinformował, że rozpoczęto przygotowania do rozruchu i próbnej eksploatacji. Obejmuje to testowanie i uruchamianie wszystkich systemów lądowych i okrętowych.

Statek Energos Power jest obecnie załadowany norweskim LNG ze złoża Snøhvit. Ładunek został przejęty kilka dni wcześniej w operacji przeładunkowej „statek-statek” bezpośrednio z tankowca LNG Maran Gas Marseille we francuskim Montoir.

W przyszłości FSRU Energos Power będzie odbierać LNG z innych tankowców w porcie. Następnie podda go regazyfikacji (przekształcenie z powrotem w stan gazowy) i wprowadzi do 50-kilometrowego gazociągu łączącego wyspę z lądem. Gaz ten będzie dalej dystrybuowany za pośrednictwem istniejącej infrastruktury gazowej.

Wkrótce rozruch terminala który uzupełnia braki w bilansie LNG

FSRU Energos Power to jedna z dwóch jednostek regazyfikacyjnych przewidzianych dla tego terminala. Wiosną tego roku planuje się uruchomienie drugiego statku. To FSRU Neptune, w porcie Mukran, zakończając jednocześnie transport LNG małymi gazowcami z Greifswalder Bodden do przystani Lubmin. Jak widać pływający terminal LNG to świetne rozwiązanie które pomogło przełamać rosyjski szantaż.

W piątek władze niemieckiego kraju związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie zatwierdziły testy weryfikujące zdolność operacyjną terminala FSRU Energos Power. Rozpoczęcie pełnej działalności będzie wymagało osobnej licencji.

FSRU Energos Power należy do Energos Power Holdings LLC, firmy kontrolowanej przez brytyjski kapitał. Northern Marine Management Ltd z Wielkiej Brytanii zarządza statkiem. Jest jednym z dwóch zakupionych od greckiego armatora Dynagas przez grupę Energos Infrastructure. Oba statki zostały zakupione w ramach kontraktu do niemieckiego Federalnego Ministerstwa Spraw Gospodarczych i Zmian Klimatu. Energos Force ma działać w porcie Stade u operatora Deutsche Energy Terminals, a Energos Power – w porcie Mukran u operatora Deutsche Regas.

Niemcy, w związku z przerwaniem dostaw rosyjskiego gazu ziemnego w wyniku wojny na Ukrainie, zainwestowały w terminale LNG na wybrzeżu Morza Północnego i Bałtyckiego, korzystając z tej formy energii jako zamiennika. Jednakże pojawiają się wątpliwości, czy wszystkie działające lub planowane terminale są rzeczywiście potrzebne.

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo. Kulinarna Reprezentacja Polski zdobyła złoto na Olimpiadzie 2024!!!

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia