Warszawa: Brutalny atak na młodą kobietę i…brak reakcji przechodniów

379

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Warszawa: Brutalny atak na młodą kobietę
Warszawa: Brutalny atak na młodą kobietę

W niedzielę rano w centrum Warszawy, na klatce schodowej kamienicy przy ulicy Żurawiej, odnaleziono nagą i nieprzytomną 20-latkę. Kobieta wymagała natychmiastowej reanimacji, po czym została przewieziona do szpitala.

Nieprzytomną kobietę znalazł na klatce schodowej ochroniarz, który szedł do pracy na poranną zmianę. Mężczyzna natychmiast wezwał pomoc. Niestety, z nagrań monitoringu wynika, że nie każdy był tak skory do pomocy…

Brutalny atak na młodą kobietę

Według doniesień, młoda kobieta wracała ze spotkania towarzyskiego w niedzielę, nad ranem. Kiedy znajdowała się na wysokości kamienicy z numerem 34, została brutalnie zaatakowana przez zamaskowanego mężczyznę. Prawdopodobnie, napastnik wcześniej obserwował ją przez pewien czas, co potwierdzają nagrania z monitoringu. Szczegóły wydarzenia są przerażające.

Napastnik założył na głowę kominiarkę, wyciągnął nóż i brutalnie zaatakował kobietę od tyłu, zaciągając ją w rejon bramy wjazdowej. Całe zdarzenie trwało kilkanaście minut, podczas których sprawca dokonał na kobiecie gwałtu, a następnie zostawił ją na schodach przed bramą, porzucając jej rzeczy i odjeżdżając tramwajem w kierunku Mokotowa.

Jednym z najbardziej szokujących aspektów tego tragicznego incydentu jest fakt, iż pomimo brutalnego ataku, który miał miejsce w samym centrum miasta, przechodnie nie zareagowali na krzyki kobiety. Nagrania z monitoringu właścicieli budynku wskazują, że ludzie przechodzili obok, nie udzielając pomocy ofierze w jej najtrudniejszej chwili.

Policja natychmiast podjęła działania w celu zatrzymania sprawcy oraz dokładnego wyjaśnienia okoliczności tego okrutnego ataku. W ramach obszernych działań poszukiwawczych, policja zatrzymała podejrzanego mężczyznę w jego mieszkaniu na Mokotowie. Funkcjonariusze podjęli szybką interwencję, a podejrzany został przewieziony do komendy.

Według podinspektora Roberta Szumiaty z śródmiejskiej komendy, mężczyzna jest podejrzany o związek z tą brutalną napaścią. W trakcie przeszukania jego mieszkania znaleziono również zbiory książek o tematyce kryminalnej. Zgodnie z prawem, podejrzanemu grozi dożywocie.

Jednakże, aby zapobiec podobnym tragediom w przyszłości, konieczne jest również zaangażowanie społeczności lokalnej. Pamiętajmy, że „Milczenie w obliczu…” jest równoznaczne z akceptacją.

Jeżeli widzisz, że ktoś padł ofiarą napaści natychmiast zadzwoń na numer alarmowy w swoim kraju (np. 112 w Polsce) i poinformuj o sytuacji. Nie interweniuj bezpośrednio, jeśli może to zagrażać twojemu życiu. Staraj się pomóc inaczej, np. krzycząc, aby przyciągnąć uwagę innych świadków.

Ten artykuł to tylko początek. Zapraszamy do zapoznania się z innymi ciekawymi treściami, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Na naszej stronie znajdziesz szeroki wybór materiałów, na różne tematy. Od aktualnych wydarzeń po ciekawostki historyczne, tajniki motoryzacji i porady dotyczące codziennego życia oraz zdrowego odżywiania.

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia