Prezydent Białorusi mówi że będzie ubiegał się o reelekcję. Łukaszenka Słońce Narodu

Określany mianem "ostatniego dyktatora Europy", Łukaszenka zyskał nawet pewne uznanie, negocjując porozumienie z Jewgienijem Prigożinem w sprawie powstrzymania grupy Wagnera przed marszem na Moskwę w czerwcu 2023 roku. Jak skończył Prigożyn? no właśnie...

133

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Traktor MTZ-50 według Aleksandra Łukaszenki
Na 70 urodziny prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko wręczył Putinowi bon upominkowy na traktor, podała agencja Associated Press.

Prezydent Białorusi, Aleksandr Łukaszenka, ogłasza swoją kandydaturę na kolejną kadencję w wyborach w 2025 roku. Zapewne tylko przedłuża sobie rządy jako kluczowy sojusznik Władimira Putina. Łukaszenka, który rządzi od 1994 roku, może być pewny kolejnego zwycięstwa. Tak jest ponieważ wybory na Białorusi znane są z tego, że są albo wolne, albo sprawiedliwe – a raczej ani jedno, ani drugie.

Aleksandr umiłowany wygrywa jeszcze przed ogłoszeniem wyborów

Reakcja opozycji, na czele z Swiatłaną Cichanouską, jest równie przewrotna. Jej komentarz „Łukaszenka mówi, że będzie kandydował na prezydenta? No proszę, koronuj się po prostu. Nikt się i tak nie da nabrać” odzwierciedla sceptycyzm wobec całego procesu wyborczego.

Od inwazji Rosji na Ukrainę w lutym 2022 roku, Łukaszenka zacieśnił więzi z Putinem. Stał się kluczowym sojusznikiem i partnerem strategicznym. Białoruś, była republika radziecka, teraz pełni rolę trampoliny dla rosyjskich sił, które wykorzystują ją do ataku na Kijów.

Określany mianem „ostatniego dyktatora Europy”, Łukaszenka zyskał nawet pewne uznanie, negocjując porozumienie z Jewgienijem Prigożinem w sprawie powstrzymania grupy Wagnera przed marszem na Moskwę w czerwcu 2023 roku.

Aleksandr Łukaszenka to niezły kabareciarz.

Ostatnie wybory prezydenckie w 2020 roku wywołały zamieszki, gdy wstępne wyniki wskazywały na zwycięstwo Łukaszenki. Obserwatorzy i opozycja twierdzili, że doszło do masowego fałszowania głosów. Cichanouska żądała ponownego przeliczenia, gdy Komisja Wyborcza ogłosiła, że Łukaszenka wygrał z wynikiem 80,23%, a Cichanouska zdobyła zaledwie 9,9%. W wyniku protestów zatrzymano około 3000 osób, a dziesiątki odniosły obrażenia w starciach z policją. Od tego czasu nastąpiła fala represji wobec opozycji, z wieloma liderami trafiającymi do więzień lub przymuszonymi do emigracji. No cóż, demokracja na Białorusi – pełna humorystycznych paradoksów. Aleksandr Łukaszenka to niezły kabareciarz.

——-

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo. Kulinarna Reprezentacja Polski zdobyła złoto na Olimpiadzie 2024!!!

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia