Made in Germany najlepsze z Polski. Niemcy przenoszą produkcję.

410

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Niemcy przenoszą produkcję AGD do Polski
Niemcy przenoszą produkcję AGD do Polski

Rynek AGD przeżywa załamanie, ceny spadają bo walka z konkurencją trwa, nadprodukcja rośnie. Nawet markowe AGD przestaje być kupowane. Niemcy przenoszą produkcję do Polski by obniżać ceny i walczyć z chińskimi markami. Niemcy przenoszą produkcję do Polski bo to się opłaca z wielu względów.

Jak przekonać konsumenta że bardzo potrzebuje 3 mikrofalówkę czyli nadprodukcja.

Decyzja niemieckich firm o przeniesieniu części produkcji poza granice Niemiec ma głębsze implikacje zarówno dla samej Niemiec, jak i dla krajów, do których produkcja zostaje przeniesiona, takich jak Polska. Niemieckie firmy, takie jak Miele, Stihl i Kärcher, od dawna cieszyły się światową renomą jako producenci wysokiej jakości produktów oznaczonych symbolem „Made in Germany”. Jednakże w obliczu wzrastającej konkurencji na globalnym rynku i rosnących kosztów produkcji, firmy te muszą szukać sposobów na utrzymanie konkurencyjności.

Przeniesienie części produkcji do Polski jest często motywowane różnymi czynnikami. Po pierwsze, Polska oferuje niższe koszty pracy i energetyczne niż Niemcy, co może znacząco obniżyć koszty produkcji. Ponadto, mniej biurokracji w Polsce może ułatwić prowadzenie działalności gospodarczej i przyspieszyć procesy produkcyjne.

Niemcy przenoszą produkcję do Polski

Dla Polaków przeniesienie produkcji do Polski oznacza nowe miejsca pracy i możliwość rozwoju lokalnych społeczności. Przyciągnięcie inwestycji zagranicznych może również wspomóc rozwój gospodarczy kraju i zwiększyć jego znaczenie na arenie międzynarodowej.

Jednakże dla Niemiec, przeniesienie produkcji oznacza utratę miejsc pracy i związane z tym trudności społeczne. Związkowcy, reprezentujący interesy pracowników, często protestują przeciwko takiemu kierunkowi działań, obawiając się pogorszenia warunków pracy i spadku znaczenia niemieckiego przemysłu na światowym rynku.

Ponadto, przeniesienie produkcji poza granice Niemiec może wpłynąć na wizerunek niemieckiej jakości i prestiżu „Made in Germany”. Może to również mieć konsekwencje dla zaopatrzenia i partnerstw biznesowych między niemieckimi firmami a ich dostawcami.

A może Niemcy przenoszą produkcję do landu Polska? jesteśmy w UE?

Wszystkie te czynniki podkreślają trudności i wyzwania, przed którymi stoi dzisiejszy światowy rynek. Firmy muszą równoważyć konkurencyjność kosztów z utrzymaniem jakości i renomy marki, podczas gdy kraje muszą starać się przyciągnąć inwestycje zagraniczne, zapewniając jednocześnie dobre warunki pracy i rozwoju społecznego. W Polsce czyli u siebie?

———————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia