Iga Świątek pokonuje Lindę Noskovą i awansuje do kolejnej rundy Indian Wells!

Świątek po raz kolejny pokazała swoją mentalną siłę i umiejętność odwracania losów niekorzystnych meczów. Polka jest w świetnej formie i z pewnością będzie jedną z faworytek do końcowego zwycięstwa w Indian Wells.

166

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Iga Świątek pokonuje Lindę Noskową w Indian Wells

Mecz Igi Świątek z Lindą Noskovą w Indian Wells Masters był pełen zwrotów akcji. Polka, choć początkowo miała problemy, zdołała odwrócić losy spotkania i pewnie zwyciężyć 6:4, 6:0. Iga Świątek pokonuje Lindę Noskovą ale początek był niezwykle dramatyczny.

1 set to dramat Iga była o krok od 2:5

Iga Świątek rozpoczęła swoją przygodę w Indian Wells od pokonania Amerykanki Danielle Collins. W niedzielę stanęła do rywalizacji z Lindą Noskovą, z którą nieoczekiwanie przegrała w trzeciej rundzie Australian Open tego samego roku. Początek meczu nie był łatwy dla Polki, która mogła przegrywać 2:5, ale potem dominowała na korcie.

Świątek nie wykorzystała dwóch break pointów w drugim gemie, a następnie sama straciła podanie. Czeszka była solidna i skuteczna, a Polka popełniała sporo błędów. Noskova prowadziła już 4:2 i wydawało się, że kontroluje grę. Jednak Świątek zdołała się otrząsnąć. Od 2:4 wygrała 10 gemów z rzędu i wygrała pierwszego seta 6:4. Noskova nie wytrzymała napięcia i popełniała coraz więcej błędów.

od dramatu do zwycięstwa

Świątek miała swoje szanse już na początku meczu, ale Noskova broniła się dobrze. Jednakże Polka znalazła się w trudnej sytuacji, tracąc gem za gemem, lecz zdołała odparować trzy break pointy. To okazało się punktem zwrotnym w pierwszym secie. Noskova zaczęła popełniać więcej błędów, a Świątek ustabilizowała swoją grę i wygrała pierwszy set 6:4.

W drugim secie Świątek kontynuowała swoją dominację. Noskova popełniła podwójne błędy, a Świątek skutecznie wykorzystała swoje szanse na przełamanie. Ostatecznie, Polka wygrała drugi set z wynikiem 6:0, przypieczętowując tym samym swoje zwycięstwo. Kluczowym momentem meczu był prawdopodobnie ósmy gem pierwszego seta. Przy stanie 4:3 dla Świątek Noskova miała trzy break pointy, ale Polka zdołała je obronić. To dało jej impuls do dalszej walki i zdeterminowało losy spotkania.

padłaś – powstań, sztuka odwracania losu – Iga Świątek pokonuje Lindę Noskovą

W kolejnej rundzie Świątek zmierzy się z Julią Putincewą z Kazachstanu. Mecz odbędzie się we wtorek.

Oto kilka statystyk meczu:

• Czas trwania: 72 minuty
  • Podwójne błędy: Noskova – 7, Świątek – 1
  • Wykorzystane break pointy: Świątek – 5/9, Noskova – 1/5
  • Bilans meczów Świątek w 2023 roku: 16-2

Gratulujemy Idze wygranej i życzymy powodzenia w dalszej części turnieju! Przypominamy że Hubert Hurkacz odpadł w pierwszym meczu.

———————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.