Urodziła, a noworodka wyrzuciła na śmietnik. Wyniki sekcji zwłok dziecka i poważne zarzuty

W Gdyni doszło do makabrycznego odkrycia. W jednym ze śmietników znaleziono zwłoki noworodka. 24-letniej matce dziecka, przedstawiono zarzuty zabójstwa i znieważenia zwłok.

217

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Urodziła, a noworodka wyrzuciła na śmietnik. Wcześniej, prawdopodobnie udusiła dziecko...
Urodziła, a noworodka wyrzuciła na śmietnik. Wcześniej, prawdopodobnie udusiła dziecko...

Śledczy z Gdyni poinformowali, że sekcja zwłok noworodka została zakończona, a jej wyniki są już znane.

Urodziła, a noworodka wyrzuciła na śmietnik

16 marca, 24-latka zgłosiła się do jednego ze szpitali w Gdyni z silnymi bólami brzucha i krwawieniem. Po przeprowadzeniu badań lekarze stwierdzili, że kobieta niedawno urodziła dziecko.

24-latka przyznała się do porodu, twierdząc, że dziecko urodziło się martwe, a ona spakowała jego ciało do reklamówki i wyrzuciła do śmietnika.

Policja wszczęła śledztwo w tej sprawie. W trakcie czynności odnaleziono zwłoki chłopczyka. Prokuratura Rejonowa w Gdyni zleciła sekcję zwłok, która wykazała, że noworodek urodził się żywy i żył krótko. Najbardziej prawdopodobną przyczyną śmierci było uduszenie.

Matce dziecka przedstawiono dwa zarzuty: zabójstwa dziecka i znieważenia zwłok. Kobieta nie przyznała się do zarzutu zabójstwa, twierdząc, że dziecko urodziło się martwe. Przyznała się natomiast do znieważenia zwłok.

O dalszych losach 24-latki zadecyduje sąd. Wraz z nią zatrzymano również dwoje członków jej rodziny, którzy zostali przesłuchani w charakterze świadków i zwolnieni. Materiał dowodowy zebrany na tym etapie nie wykazał, aby miały one udział w tym zdarzeniu.

Sprawa jest w toku. Prokuratura prowadzi dalsze śledztwo mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności zdarzenia.

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Drogi Czytelniku!

Z radością witamy Cię na naszym portalu informacyjnym, prowadzonym przez osoby z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że jesteś z nami i stajesz się częścią naszej społeczności. Twoja obecność na naszym portalu jest dla nas ogromną motywacją do dalszej, owocnej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia