Jak Putin „wygrał” wybory? Artyści kombinatorzy przy urnie wyborczej w Petersburgu. FILM

W nagraniu opublikowanym przez kanał "Obserwatorzy Petersburga" pojawiły się szokujące sceny, ujawniające manipulacje przy urnie wyborczej podczas niedawnych "wyborów" prezydenckich w Rosji

167

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jak Putin
Jak Putin "wygrał" wybory? Artyści kombinatorzy przy urnie wyborczej w Petersburgu

24-minutowy materiał dokumentuje działania dwóch kobiet w komisji wyborczej nr 5 w Petersburgu, które wydają się fałszować wyniki głosowania. Na nagraniu z monitoringu możemy dostrzec urnę wyborczą w pomieszczeniu zamkniętym, znajdującym się w budynku szkolnym oznaczonym numerem 260.

Jak Putin „wygrał” wybory?

Nagranie, którego autentyczność potwierdza wyraźnie widoczny numer identyfikacyjny komisji wyborczej – 12903, prezentuje niepokojącą sytuację. W pewnym momencie w pomieszczeniu pojawia się kobieta, która na kolanach czołga się do urny wyborczej, trzymając w rękach znaczną liczbę dokumentów, prawdopodobnie kart do głosowania. Strażnik, który znajduje się w pomieszczeniu obok ignoruje całe zajście, po czym, znika z pola widzenia.

W tym samym momencie do lokalu wkracza druga kobieta, która razem z pierwszą dodaje do urny kilkadziesiąt kart do głosowania. W celu ukrycia fałszerstwa i sprawienia, by dodane przez nie karty wyglądały naturalne, jedna z kobiet poświęca się i kładzie się na ziemi, przechylając urnę wyborczą na siebie. Jej wspólniczka podnosi urnę, aby „przemieszać” karty znajdujące się wewnątrz. Kobiety kilkukrotnie opuszczają pomieszczenie, aby powrócić ze znaczną ilością kartek.

Nagranie, które obiegło rosyjskie media, wywołało lawinę komentarzy i dyskusji. Kanał Astra podjął działania w celu uzyskania komentarza od komisji wyborczej, z której pochodzi materiał. Tymczasem Centralna Komisja Wyborcza ogłosiła, że po przeliczeniu 100 proc. protokołów, Władimir Putin uzyskał wynik na poziomie 87,28 proc. głosów w „wyborach” prezydenckich. Okazało się, że do urn poszło 77,44 proc. Rosjan uprawnionych do głosowania.

Pełna wersja nagrania dostępna jest na kanale „Obserwatorzy Petersburga”.

Skrócone wersje materiału opublikował także kanał Astra.

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Drogi Czytelniku!

Z radością witamy Cię na naszym portalu informacyjnym, prowadzonym przez osoby z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że jesteś z nami i stajesz się częścią naszej społeczności. Twoja obecność na naszym portalu jest dla nas ogromną motywacją do dalszej, owocnej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia