Dwie ofiary wczorajszych protestów rolników – jedna śmiertelna

W trakcie środowego strajku generalnego rolników, doszło do niebezpiecznych zdarzeń.

192

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

ofiary wczorajszych protestów - na zbliżeniu dwaj ratownicy drogowi reanimują leżącego na drodze mężczyznę.

Wczorajszy dzień na drogach całej Polski, był pełen emocji i zdarzeń. Podczas strajku generalnego rolników pojawiło się wg szacunków policji 580 blokad na drogach. W ten sposób protestujący pragnęli wyrazić swój negatywny stosunek, do unijnej polityki związanej z „Zielonym Ładem”, popieranej przez nasz rząd. Rolnicy chcą zmian w rządowym programie, między innymi przywrócenia ceł na produkty z Ukrainy, poprawy infrastruktury transportowej, rezygnacji z zakazu używania od listopada do końca lutego nawozów azotowych i innych. Niestety czy to z powodu nieuwagi, czy panującej nerwowej atmosfery, w trakcie protestów doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń, w tym jednego śmiertelnego. Ofiary wczorajszych protestów

Dwie ofiary wczorajszych protestów

W Łęczycy (województwo łódzkie), jedna z osób biorących udział w proteście, została potrącona przez busa, którego kierowca usiłował ominąć blokadę. Poszkodowany twierdzi, że kierowca busa świadomie doprowadził do potrącenia i wręcz dodał gazu. Poszkodowany 43-latek ze złamaniem trafił do szpitala, a sprawca jest w dyspozycji policji.

Z kolei do tragicznego zdarzenia doszło na trasie S8, na wysokości Działosza. W tym miejscu, 36-letni kierowca, który utknął na zablokowanej drodze opuścił pojazd i po przejściu na drugą stronę barier ochronnych został potrącony, przez rozpędzone auto kierowane przez Białorusina. Niestety pomimo podjętej przez ratowników reanimacji, potrącony mężczyzna zmarł.

**********

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Polecamy: Kulinarną Nawigację z Szefem Narodowej Reprezentacji Kulinarnej, oraz restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia