Walka o Równość Mężczyzn

Wyzwania, postulaty i nadzieje - mężczyźni angażują się w walce o sprawiedliwość i równość w społeczeństwie.

109

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Stowarzyszenie Mężczyzn
Stowarzyszenie Mężczyzn. Walka o Równość i Opiekę Rodzicielską

W przededniu zbliżających się wyborów samorządowych i do Parlamentu Europejskiego. Stowarzyszenie na rzecz Mężczyzn dostrzega kluczowy moment, aby głośno przypomnieć o pilnej potrzebie równego traktowania w naszym systemie prawnym i społecznym. Ostatnie spotkanie z ministrem Kotulą, który nadzoruje sprawy równouprawnienia, okazało się istotnym kamieniem milowym w naszej walce o te sprawy.

Spotkanie Z Minister Kotulą. Postulaty stowarzyszenia na rzecz mężczyzn

W spotkaniu, które odbyło się w atmosferze napięcia i oczekiwania, Stowarzyszenie na rzecz Mężczyzn przedstawiło szereg istotnych problemów dotykających mężczyzn w aspekcie prawa i opieki rodzicielskiej. Jednym z głównych punktów dyskusji były niedociągnięcia w systemie sądowym, które często faworyzują jedną płci kosztem drugiej. Mężczyźni często borykają się z dyskryminacją w sprawach dotyczących rozwodów, przyznawania opieki nad dziećmi czy alimentów. Stowarzyszenie zdecydowanie postuluje wprowadzenie reform, które zapewnią obiektywne podejście w tych kwestiach, zgodne z duchem równości płci.

Jednym z głównych postulatów podczas spotkania było także zwrócenie uwagi na inne obszary życia społecznego, w których mężczyźni są dyskryminowani lub marginalizowani. Dotyczy to między innymi kwestii zdrowia, edukacji czy równości szans na rynku prac

Rola Ojców. Stowarzyszenie domaga się równych praw w opiece rodzicielskiej

Kolejnym ważnym tematem poruszanym na spotkaniu było prawo do opieki rodzicielskiej. Mężczyźni coraz częściej angażują się w życie rodziny na równych prawach z partnerkami. Jednak system prawny wciąż nie dostosowuje się w wystarczającym stopniu do tych zmian społecznych. Stowarzyszenie na rzecz Mężczyzn podkreśla potrzebę uznania roli ojców w życiu dzieci i stawia na reformy, które umożliwią im pełne uczestnictwo w wychowaniu potomstwa.

Teraz, gdy nadchodzą wybory, Stowarzyszenie na rzecz Mężczyzn apeluje do polityków. O uwzględnienie tych kwestii w swoich programach wyborczych oraz podejmowanie konkretnych działań na rzecz eliminacji nierówności płciowych. Wspólne działanie społeczności mężczyzn i ich sojuszników staje się coraz ważniejsze. Aby zapewnić sprawiedliwe traktowanie i równość szans dla wszystkich płci.

Cele Stowarzyszenia na rzecz Mężczyzn są następujące:

Równe traktowanie mężczyzn przez prawo, polityki i instytucje publiczne, w szczególności edukację, ochronę zdrowia, system emerytalny i wymiar sprawiedliwości.

Wpływanie na polityki dotyczące mężczyzn na szczeblu krajowym i europejskim.

Poprawa średniej długości życia i jakości życia mężczyzn, w tym stanu ich zdrowia.

Przeciwdziałanie nałogom i skutkom nałogów wśród mężczyzn.

Wpływanie na pozytywny przekaz do mężczyzn oraz ich opis w przestrzeni publicznej; promowanie pozytywnych wzorców męskości.

Zapobieganie polaryzacji ze względu na płeć, zwłaszcza wśród młodych pokoleń.

Wsparcie aktywności mężczyzn – społecznej, obywatelskiej, fizycznej, edukacyjnej, rodzinnej, zawodowej, publicznej itd.

Wsparcie najsłabszych i najbardziej wykluczonych mężczyzn – w szczególności z mniej uprzywilejowanych lub obciążonych środowisk.

Wsparcie aktywnego ojcostwa i partnerstwa w związkach.


Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia