Dawid Durał, kandydat na prezydenta Katowic, zatrzymany przez policję.

Dawid Durał, kandydat na prezydenta Katowic, który otrzymał wsparcie m.in. od partii Polska 2050, został zatrzymany przez policję po incydencie domowej awantury - donosi "GW". Partie Polska 2050, Ruch Autonomii Śląska i KATO Protest wycofały swoje poparcie dla Durała w świetle tych wydarzeń, podczas gdy sam kandydat wydał oświadczenie, w którym podkreśla, że "Sprawa naszej rodziny jest prywatną sprawą"

144

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Po incydencie domowej awantury, kandydat na prezydenta Katowic, Dawid Durał, który startuje w wyborach przy wsparciu m.in. Polski 2050, został zatrzymany przez policję. Informację o tym zdarzeniu podała „Gazeta Wyborcza”. Partie Polska 2050, Ruch Autonomii Śląska i KATO Protest zdecydowały się wycofać swoje poparcie dla Durała. W odpowiedzi, sam kandydat wydał oświadczenie, w którym stanowczo twierdzi, że „Sprawa naszej rodziny to prywatna sprawa”.

Jako pierwsza o tej sprawie napisała katowicka GW. Serwis informuje, że Dawid Durał, kandydat na prezydenta Katowic jest podejrzany o znęcanie się nad żoną.

Dawid Durał zatrzymany przez policję w trakcie domowej awantury

Podczas domowej awantury w Wielki Piątek przed Wielkanocą żona Dawida Durała wezwała policję. W trakcie interwencji kandydat na prezydenta Katowic odmówił wylegitymowania się i, jak informuje „GW”, doszło do przepychanek z funkcjonariuszami, a także do ugryzienia jednego z nich. Durał spędził dwie noce w policyjnej izbie zatrzymań. Badanie na obecność alkoholu w organizmie wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Przypomnijmy, Dawid Durał jest jednym z kandydatów na stanowisko prezydenta Katowic, startując z poparciem m.in. partii Polska 2050 oraz Kato Protest, Ruch Autonomii Śląska i Lewicy.To 41-letni radny Rady Miejskiej Katowic, z wykształcenia politolog i pedagog, pracujący obecnie jako specjalista ochrony przeciwpożarowej. Mieszka w Brynowie. Durał startował również w październikowych wyborach do Sejmu z list Polski 2050, osiągając całkiem niezły wynik, jak na fakt praktycznie braku kampanii wyborczej.

Dawid Durał na swoim oficjalnym profilu na Facebooku wydał w środę 3 kwietnia 2024 r. oświadczenie w związku z tą sytuacją.

„Od pięciu lat jestem szykanowany przez władze miasta z nasileniem od mojego wyboru na stanowisko prezesa OSP w 2021 r. Zarówno w sferze publicznej, prywatnej, jak i rodzinnej. Sytuacja polityczna odbiła się na życiu rodzinnym, w szczególności od rozpoczęcia kampanii samorządowej. Był duży hejt na moją osobę i moja rodzinę, w szczególności na mojego tatę. Przed walnym zebraniem sprawozdawczo-wyborczym na terenie urzędu miasta odbywały się spotkania ze strażakami z mojej OSP, aby mnie odwołać z funkcji Prezesa, w zeszłym tygodniu odebraliśmy pismo o kontroli stowarzyszenia przez Prezydenta miasta. Wszystkie te sytuacje spowodowały, że zaczęliśmy z żoną wchodzić w spory, które zdarzają się w licznych małżeństwach, być może w każdym. Od czasu kampanii jesteśmy na terapii małżeńskiej, na której to dowiedziałem się, że nieodzywanie się do partnera, tak zwane ciche dni, to jest znęcanie psychiczne. Nigdy nie stosowałem przemocy fizycznej, a jedynie nie odzywałem się. Mam tak, że jak jestem zestresowany, a stres został spotęgowany przez ataki na moją rodzinę w czasie kampanii wyborczej, to zamykam się w sobie i nie rozmawiam. I to odbijało się na związku i wrażliwym dziecku, uczniu katolickiej szkoły podstawowej. W omawiany weekend pokłóciłem się z żoną i przyjechała policja. W związku z odmową wylegitymowania się wyłącznie na podstawie artykułu 15 o policji zostałem zaatakowany i zatrzymany. Wielokrotnie powtarzałem policji, że wylegitymuję się, jeśli podadzą mi wykroczenie lub przestępstwo, o które jestem podejrzany. W związku z tym, że broniłem się, został mi postawiony zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej policjantów. Sprawa naszej rodziny to prywatna sprawa, żona przekazała moim rodzicom, że podane w emocjach zarzuty zostaną wycofane”.

Polska 2050, RAŚ i KATO Protest wycofują poparcie dla Durała jako kandydata w wyborach

Partia Polska 2050, na czele z Szymonem Hołownią, wydała oświadczenie, w którym ogłosiła, że w trosce o przestrzeganie prawa w Polsce oraz mając na uwadze wszystkie prawa przysługujące kandydatowi, postanowiła zawiesić Dawida Durała w prawach członka partii. Zarząd podjął tę decyzję do czasu pełnego wyjaśnienia sprawy, po czym podejmie dalsze kroki statutowe.

Dodatkowo, partia poinformowała o wycofaniu swojego poparcia dla kandydatury Dawida Durała w nadchodzących wyborach samorządowych.


Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia