Potężne trzęsienie ziemi wstrząsnęło Tajwanem.

W środowy poranek miejscowego czasu Tajwan nawiedziło potężne trzęsienie ziemi. W wyniku tego zdarzenia wstępnie zgłoszono śmierć czterech osób, a ponad pięćdziesiąt zostało rannych. Według władz, to najmocniejsze trzęsienie ziemi na Tajwanie od ćwierćwiecza.

158

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Trzęsienie ziemi, które pozbawiło prądu część mieszkańców Tajpej, nawiedziło wyspę w środę o 7:58 rano czasu lokalnego (1:58 czasu polskiego).


Silne trzęsienie ziemi nawiedziło Tajwan, powodując śmierć co najmniej czterech osób i rany u ponad pięćdziesięciu innych. Tajwańskie władze nie mogą jeszcze określić dokładnej liczby osób, które mogą znajdować się pod gruzami budynków, ponieważ trwają jeszcze prace ratunkowe na miejscu zdarzenia. Tajwańskie służby meteorologiczne oszacowały magnitudę trzęsienia na 7,2, natomiast japońscy sejsmolodzy pierwotnie podali, że miało ono magnitudę 7,5, jednak później zwiększyli ją do 7,7. Względem Japonii, ze względu na geologiczne położenie regionu, może istnieć ryzyko dalszych trzęsień ziemi.

– To najsilniejsze trzęsienie ziemi na Tajwanie od 25 lat, od trzęsienia ziemi w 1999 roku – powiedział dziennikarzom dyrektor Centrum Sejsmologicznego w Tajpej Wu Chien-fu, odnosząc się do trzęsienia o magnitudzie 7,6, które we wrześniu 1999 roku spowodowało śmierć 2400 osób.

Ziemia zatrzęsła się w środę rano, wstrząsy odczuwalne w Chinach

Epicentrum potężnego wstrząsu znajdowało się około 25 kilometrów na południowy wschód od górzystego powiatu Hualien na wschodnim wybrzeżu Tajwanu. Media szeroko relacjonowały obrazy uszkodzonych i przechylonych budynków w tym regionie.

Skutkiem kataklizmu było zakłócenie ruchu pociągów oraz utrata zasilania elektrycznego w ponad 87 tysiącach domów. Jednak władze zapewniły, że wszystkie elektrownie atomowe na Tajwanie pozostają bezpieczne – poinformowała agencja Kyodo.


Wstrząs był odczuwalny również przez mieszkańców takich chińskich miast jak Szanghaj, Fuzhou, Xiamen, Quanzhou i Ningde w prowincji Fujian. Dodatkowo japońskie władze początkowo wydały ostrzeżenie przed tsunami na wyspach należących do prefektury Okinawa, gdzie spodziewano się fal o wysokości nawet trzech metrów. Jednak później agencja meteorologiczna potwierdziła, że dotarły one jedynie w niewielkim stopniu, osiągając około 30 centymetrów. W rezultacie wszystkie ostrzeżenia przed tsunami zostały wycofane.


Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia