Morawiecki bez kompromisów. Kurski to „kula u nogi PiS”

Były premier Mateusz Morawiecki zauważył, że wyniki wyborów samorządowych stanowią najwyższy wynik w historii partii nie tylko w ostatnich 25 latach, ale także w ogóle. Wyraził satysfakcję z tego osiągnięcia, zwłaszcza biorąc pod uwagę niedawne sondaże. Podkreślił również, że poprzednia kampania medialna w telewizji, kierowana przez Jacka Kurskiego, mogła stanowić obciążenie dla partii PiS.

123

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Morawiecki komentuje wynik wyborów do sejmików. "Moglibyśmy rządzić w ponad połowie"

Były premier Mateusz Morawiecki nie szczędził krytyki kampanii medialnej przeprowadzonej przez Jacka Kurskiego, wskazując na jej negatywny wpływ na wyniki niedawnych wyborów samorządowych. W programie „Graffiti”, Morawiecki wyraźnie zauważył, że agresywna retoryka kampanii nie przyniosła oczekiwanych efektów, a wręcz stała się „kulą u nogi” dla partii Prawo i Sprawiedliwość.

Podkreślając konieczność większego skoncentrowania się na tematach merytorycznych, Morawiecki zaznaczył, że eskalacja napięć i konfliktów w kampanii zaszkodziła partii. W jego opinii, skupienie się na kwestiach takich jak rosnące ceny energii czy żywności, oraz bezpieczeństwo i polityka migracyjna, przyniosło znacznie lepsze rezultaty.

„Moglibyśmy rządzić w ponad połowie sejmików”

Mimo sukcesu wyborczego PiS, który Morawiecki określił jako rekordowy, polityk zauważył potencjalne zagrożenia dla stabilności koalicji rządzącej. Zwrócił uwagę na konflikty i wzajemne obarczanie winą przez koalicjantów, wskazując na klęskę Lewicy jako przykład tego zjawiska. Morawiecki podkreślił również potrzebę poszerzenia bazy wyborczej oraz zdolności koalicyjnych dla przyszłych sukcesów.

Kwestia obecności Jacka Kurskiego zamiast samego Morawieckiego podczas wieczoru wyborczego również została poruszona. Niektórzy interpretowali ten fakt jako sygnał osłabienia pozycji Morawieckiego w partii. Jednak polityk skupił się raczej na sukcesie partii, odrzucając spekulacje na ten temat.

Poparcie dla „babciowego”,ale z poprawkami

W trakcie dyskusji podniesiono również kwestię obecności Jacka Kurskiego zamiast Mateusza Morawieckiego podczas wieczoru wyborczego, co niektórzy interpretowali jako sygnał osłabienia pozycji Morawieckiego w partii. Jednak Morawiecki podkreślił, że nie było to dla niego istotne, skupiając się raczej na sukcesie zwycięskiej partii. Morawiecki również wyraził poparcie dla pomysłu tzw. „babciowego”, choć zaznaczył potrzebę jego przyjęcia w pierwotnym kształcie.


Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia