Kokaina zamiast zupy – Nigeryjczyk zatrzymany w Warszawie

Przewoził kokainę w puszkach po zupie oraz kremie z owoców i orzechów kokosowych

110

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zatrzymany przez funkcjonariuszy Nigeryjczyk/Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie

Duże było zdziwienie warszawskich funkcjonariuszy KAS i policji, gdy w bagażu zatrzymanego Nigeryjczyka znalazła się kokaina zamiast zupy w puszkach. Mężczyzna zwrócił ich uwagę podejrzanym zachowaniem.

Policjanci z Ochoty i Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego zatrzymali na Dworcu Zachodnim w Warszawie Nigeryjczyka, który przemycał ponad 1,6 kg kokainy w puszkach po zupie i kremie z owoców oraz orzechów palmowych. Mężczyzna przyjechał do Polski autokarem z Düsseldorfu. Już na pierwszy rzut oka wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy. Zamiast odebrać bagaż, zaczął się nerwowo rozglądać i iść w stronę budynku dworca. Policjanci postanowili go sprawdzić. Podczas przeszukania bagażu podręcznego i walizki nie znaleziono nic podejrzanego. Podróżny został poddany testom urynowym, które wykazały obecność substancji odurzających w jego organizmie. W takiej sytuacji Nigeryjczyka przewieziono do szpitala, gdzie został przebadany tomografem. Wszystko po to, aby wykluczyć to, że przemyca narkotyki wewnątrz ciała. Badanie dało wynik negatywny.

 

Kokaina zamiast zupy – co było dalej?

 

Po przewiezieniu na komendę i ponownym przesłuchaniu w obecności tłumacza przysięgłego, w puszkach po zupie oraz kremie z owoców i orzechów palmowych ujawniono foliowe opakowania z kokainą.

Zatrzymany Nigeryjczyk od ponad 10 lat przebywa w Polsce. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota.

Udaremnienie przemytu kokainy na Dworcu Zachodnim w Warszawie jest kolejnym przykładem skutecznej współpracy służb. Pokazuje, że są one coraz bardziej wyczulone na tego typu przestępczość i potrafią udaremnić nawet najbardziej pomysłowe próby przemytu narkotyków. Nigerczyka udało się ująć szybko dzięki jego podejrzanemu zachowaniu, które często można zaobserwować u przemytników narkotyków lub innych nielegalnych substancji. Kontrole są najczęściej przeprowadzane na lotniskach, granicach państw oraz w okolicach dworców. Często też wykorzystywane są psy mogące łatwo znaleźć różnego typu narkotyki.

 

Jak działają przemytnicy narkotyków?

 

Kokaina zamiast zupy w puszkach to jeden z prostszych sposobów na przemyt narkotyków. Istnieje wiele bardziej wyrafinowanych, a zatem trudniejszych do wykrycia. Przestępcy są coraz bardziej pomysłowi, co zmusza funkcjonariuszy do wytężonej pracy. Kokaina jest jednym z częściej przemycanych narkotyków. Zwykle przemytnicy wykorzystują:

  • Przemyt wewnątrzustrojowy: Narkotyki są ukrywane w żołądku lub innych narządach wewnętrznych.
  • Przemieszanie z legalnymi substancjami: Kokaina może być mieszana z innymi substancjami, takimi jak mąka, cukier lub proszek do pieczenia, aby utrudnić jej wykrycie.
  • Ukrycie w przedmiotach codziennego użytku: Narkotyki mogą być ukryte w różnych przedmiotach, takich jak walizki, ubrania, buty, a nawet zabawki.

W Polsce przemyt kokainy staje się coraz częstszym zjawiskiem. W 2023 roku funkcjonariusze KAS udaremnili przemyt ponad 2 ton kokainy o wartości blisko 1 miliarda złotych.

Przeczytaj też o kryzysie narkotykowym w USA.

Odwiedź restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne. Zjesz w niej pyszne posiłki i zamówisz najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia