Pieniądze już w drodze. 27 miliardów euro płynie do Polski z Unii Europejskiej

Pieniądze już w drodze. 27 miliardów euro płynie do Polski z Unii Europejskiej

104

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pieniądze już w drodze. 27 miliardów euro płynie do Polski z Unii Europejskiej
Pieniądze już w drodze. 27 miliardów euro płynie do Polski z Unii Europejskiej

Pieniądze już w drodze. 27 miliardów euro płynie do Polski z Unii Europejskiej. Podczas konferencji prasowej minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz poinformowała, że do naszego kraju płynie największy jednorazowy przelew w historii naszego niemal 20-letniego członkostwa w wspólnocie. Na koncie Polski ma się znaleźć aż 27 miliardów euro.

Pieniądze już w drodze. 27 miliardów euro płynie do Polski z Unii Europejskiej – pieniądze na programy

Wymienione 27 miliardów euro to pierwsza transza pieniędzy z KPO. Prośbę o to złożyliśmy dokładnie cztery miesiące temu czyli 15 grudnia zeszłego roku. Przez ten cały czas trwały negocjacje z Unią Europejską, ale w końcu się udało mówi Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. W czerwcu 1,6 miliarda z tego przeznaczymy na program „czyste powietrze”, a 720 milionów pójdzie na program „Białe plamy w obszarze szerokopasmowego Internetu”. Będą także inwestycje w infrastrukturę takie jak budowa dróg, świateł, remonty, poprawa bezpieczeństwa oraz modernizacja – na to wydamy 400 milionów. Na żłobki dla najmłodszych przeznaczymy 200, a kolejne 250 milionów pójdzie na rolnictwo mówi Pełczyńska-Nałęcz. Na portalu X (dawny Twiteer) posłanka napisała, że członkostwo w Unii Europejskiej się opłaca i to nie tylko ze względu na pieniądze, ale również na rządy prawa, równe szanse itp.

Pieniądze już w drodze. 27 miliardów euro płynie do Polski z Unii Europejskiej – wspólnota

Według naszej wiedzy następne płatności powinniśmy dostać do końca roku, a powinny to być druga i trzecia transza. Jest to ważny dzień dla całego naszego kraju powiedziała minister Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. Posłanka powiedziała, że mamy te pieniądze właśnie dzięki byciu we wspólnocie i nie możemy o tym zapominać. Unia Europejska to m. in. rządy prawa, równość, demokracja, wolność itp, to bardzo ważne. Ten rząd jest gwarantem bycia jednym z członków UE wskazała minister funduszy i polityki regionalnej.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o poszukiwaniach 43-latka, który zabił kobietę w gminie Pruszcz Gdański

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia