Rozpyliła gaz pieprzowy w restauracji – 100 osób ewakuowanych!

128

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Rozpyliła gaz pieprzowy w restauracji - 100 osób ewakuowanych!
Rozpyliła gaz pieprzowy w restauracji - 100 osób ewakuowanych!

Dramatyczne sceny rozegrały się w nocy z soboty na niedzielę w jednej z restauracji przy ulicy Dietla w Krakowie. Kobieta, która wraz ze swoim partnerem przechodziła obok lokalu, rozpyliła w nim gaz pieprzowy przez wentylację. W wyniku tego zdarzenia 100 osób musiało zostać ewakuowanych.

Właściciel restauracji rozpoznał kobietę i jej partnera i z pomocą gości zatrzymał ich kilkaset metrów od lokalu. Kobieta została aresztowana i najprawdopodobniej usłyszy zarzut spowodowania niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób. Grozić jej może za to kara do 8 lat pozbawienia wolności.

„Chcielibyśmy podziękować wszystkim gościom za współpracę, sprawną ewakuację, niesamowite wsparcie i zachowanie zimnej krwi. Szczególnie dziękujemy tym z naszych gości, którzy pomogli w zatrzymaniu sprawczyni” – czytamy w oświadczeniu zamieszczonym na profilu restauracji na Facebooku.

„Przed przyjazdem policji klienci lokalu wyszli na zewnątrz. Wskazano osobę, która miała rozpylić ten gaz. W kolejnych dniach odbędzie się przesłuchanie. Nie została zatrzymana, jest zwolniona do domu” — poinformowała mł. asp. Anna Zbroja-Zagórska, z zespołu prasowego małopolskiej policji. „Nikomu na szczęście nic się nie stało. To była interwencja, nikt nie wymagał hospitalizacji.”- dodaje.

To kolejny tego typu incydent w ostatnim czasie. Jakiś czas temu gaz pieprzowy rozpylił w autobusie MPK w Krakowie pasażer, co doprowadziło do ewakuacji kilkudziesięciu osób.

Policja apeluje o rozwagę i zwraca uwagę, że użycie gazu pieprzowego w zamkniętych, zatłoczonych miejscach, może grozić poważnymi konsekwencjami, zarówno dla zdrowia, jak i dla życia.

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia