Zegarek najbogatszego pasażera Titanica sprzedany za ogromną kwotę

Cena zegarka Johna Jacoba Astora zaskoczyła nawet właścicieli domu aukcyjnego

109

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

zegarek najbogatszego pasażera Titanica, Titanic na oceanie podczas zachodu słońca
zegarek najbogatszego pasażera Titanica cenną pamiątką po katastrofie

Wczoraj zegarek najbogatszego pasażera Titanica został sprzedany za ogromną kwotę. Takiej ceny nie spodziewali się nawet właściciele domu aukcyjnego, w którym odbyła się licytacja.

Złoty kieszonkowy zegarek, który należał do najbogatszego pasażera Titanica, Johna Jacoba Astora IV, został sprzedany na aukcji w Wielkiej Brytanii za 900 tys. funtów. To kwota kilkukrotnie wyższa od szacowanej przez dom aukcyjny Henry Aldridge & Son. John Jacob Astor zginął w katastrofie Titanica po tym, gdy pomógł swojej ciężarnej żonie wsiąść do szalupy ratunkowej. Jego ciało zostało wyłowione z Oceanu Atlantyckiego tydzień później. Drogocenny zegarek, z wygrawerowanymi inicjałami JJA, przetrwał katastrofę w nienaruszonym stanie i stanowił pamiątkę po jednym z najbardziej tragicznych wydarzeń w historii morskiej. Nabywca zegarka nie został ujawniony. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że trafi on do prywatnej kolekcji.

Zegarek najbogatszego pasażera Titanica – świadectwo tragicznej historii

Zegarek został sprzedany za oszałamiającą cenę 900000 funtów Czyni go to jednym z najdroższych przedmiotów z Titanica, jakie kiedykolwiek sprzedano na aukcji. To świadectwo nie tylko jego wartości historycznej, ale również kunsztu wykonania i trwałości, która pozwoliła mu przetrwać katastrofę. Sprzedaż zegarka Johna Jacoba Astora to kolejny rozdział w historii Titanica, która wciąż fascynuje ludzi na całym świecie. To przypomnienie o luksusie i tragedii, które towarzyszyły temu słynnemu rejsyowi, a także o sile ludzkiego ducha w obliczu katastrofy.

W momencie zatonięcia Titanica John Jacob Astor był 47-letnim przedsiębiorcą. Jego ogromny majątek wynosił 87 milionów dolarów, co dzisiaj stanowi kwotę 2.75 mld dolarów. Był nie tylko najbardziej zamożnym pasażerem na statku, ale też jednym z najbogatszych ludzi żyjących wówczas na świecie. Po śmierci Johna Jacoba Astora zegarek trafił do jego syna – Williama Vincenta Astora. On z kolei przekazał go synowi sekretarza jego ojca – Williama Dobbyna.

Pamiątki ze słynnego statku

Zegarek najbogatszego pasażera Titanica to najdroższa pamiątka sprzedana na aukcji po katastrofie tego statku. Cena przeszła wszelkie oczekiwania właścicieli domu aukcyjnego Henry Aldridge & Son. Oczekiwali oni, że drogocenny przedmiot zostanie sprzedany za kwotę 100-150 tys. funtów. Tymczasem wylicytowano go za cenę kilkukrotnie wyższą.

Katastrofa Titanica budzi zainteresowanie wielu osób na całym świecie. Na aukcjach sprzedawane są elementy wyposażenia statku oraz osobiste przedmioty pasażerów i załogi. Najczęściej wydobywa się je z wraku podczas ekspedycji badawczych. Ich ceny potrafią być naprawdę zawrotne. Te obiekty mają ogromną wartość historyczną i sentymentalną, dając wgląd w życie ludzi na pokładzie statku.

Pamiątki z Titanica to nie tylko cenne obiekty historyczne, ale także namacalne świadectwa jednej z największych tragedii w dziejach morskiej żeglugi. Pozwalają nam one przybliżyć historię Titanica i jego pasażerów, a także lepiej zrozumieć tę mrożącą krew w żyłach katastrofę.

Przeczytaj o tym, że Titanic II wypłynie w rejs za 3 lata.

Odwiedź restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby z niepełnosprawnościami. Oferuje ona pyszne posiłki i najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia