Spór na twitterze 2 chłopców? nie, to pokaz profesjonalizmu rzeczników MSZ

pokaz profesjonalizmu dojrzałych polityków, rzeczników MSZ pokazuje jak media społecznościowe obnażają miałkość osobowości

97

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

chłopcy w sporze czyli pokaz braku profesjonalizmu
chłopcy w sporze czyli pokaz braku profesjonalizmu rzeczników MSZ

W mediach społecznościowych rozgorzał spór między obecnym a byłym rzecznikiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych Polski, który przyciągnął uwagę opinii publicznej. Łukasz Jasina, były rzecznik MSZ, skrytykował obecnego rzecznika, Pawła Wrońskiego. Skrytykował go za brak profesjonalizmu w związku z wpisem na oficjalnym koncie rzecznika na Twitterze. To pokaz profesjonalizmu w polityce?

Zabawa, idiotyzm czy brak wyobraźni? chyba nie ten poziom?!

Spór wybuchł po wpisie Wrońskiego, który pokazał zdjęcie pustych ław sejmowych. Było to w trakcie debaty nad expose ministra Radosława Sikorskiego, z komentarzem o braku obecności opozycji.

Jasina odpowiedział, że gdyby on opublikował coś podobnego rok temu, zostałby oskarżony o nieprofesjonalizm. W odpowiedzi Wroński przyznał, że wpis mógł być nieprofesjonalny, ale zauważył, że po jego publikacji sala sejmowa szybko się zapełniła.

Mimo to stwierdził, że możliwe są kolejne wpisy o podobnym charakterze. Komentarze na ten temat wywołały dyskusję o odpowiednim wykorzystaniu oficjalnych kont w mediach społecznościowych przez przedstawicieli państwowych. Jasina z ironią skomentował sytuację słowami „Oj Pawełku, Pawełku”.


pokaz profesjonalizmu dojrzałych polityków?


Spór między obecnym a byłym rzecznikiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych Polski w mediach społecznościowych prawdopodobnie wywołuje różne reakcje na świecie, zależnie od kontekstu i perspektywy obserwatorów:
Zaniepokojenie o profesjonalizm: Międzynarodowi obserwatorzy mogą są zaniepokojeni widocznym brakiem profesjonalizmu w oficjalnych komunikatach. To może wpływać na postrzeganie stabilności i dojrzałości politycznej Polski na arenie międzynarodowej.
Znaczenie mediów społecznościowych: Spór podkreśla rolę, jaką media społecznościowe odgrywają w komunikacji politycznej. Demonstruje, jak szybko nieprzemyślane komentarze mogą stać się przedmiotem międzynarodowej uwagi.
Reputacja Polski: Takie incydenty mogą wpłynąć na obraz Polski jako kraju, który boryka się z wewnętrznymi konfliktami politycznymi. To wpływa na zaufanie innych państw oraz inwestorów międzynarodowych.
Interes wewnętrznych polityk: Ludzie na świecie są ciekawi, jak wewnętrzne spory wpływają na politykę zewnętrzną kraju. Szczególnie w kontekście ważnych relacji międzynarodowych i negocjacji.
Empatia dla trudności: Niektórzy wykazują zrozumienie dla trudności związanych z zarządzaniem komunikacją w czasach, gdy media społecznościowe są wszechobecne i każde słowo może być analizowane przez szeroką publiczność.
Rozrywka: Niestety, niektórzy międzynarodowi obserwatorzy mogą postrzegać spór jako źródło rozrywki lub kolejny przykład politycznego teatru, co obniża percepcję powagi i znaczenia debaty publicznej.
W każdym przypadku, taki publiczny spór między wysokimi urzędnikami jest rzadkością. Kuriozum takie przyciąga uwagę i może być używane jako studium przypadku w analizach dotyczących wpływu mediów społecznościowych na politykę i dyplomację.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia