Matura 2024 z matematyki – arkusze egzaminacyjne i relacje

Dzisiaj odbyła się matura z matematyki na poziomie podstawowym - zobacz arkusze egzaminacyjne CKE i poznaj relacje uczniów

101

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

matura 2024 z matematyki
matura 2024 z matematyki, czy egzamin był trudny?

Dzisiaj absolwenci szkół średnich przystąpili do egzaminu, jakim była matura 2024 z matematyki na poziomie podstawowym.

Co o tym sprawdzianie mówią uczniowie? Czy egzamin był trudny? Jakie zadania i pytania znalazły się w arkuszu egzaminacyjnym CKE? To wszystko już wiemy i chętnie podzielimy się z Wami najnowszymi wiadomościami. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, aby dobrze zdać egzamin maturalny z matematyki, trzeba posiadać wiedzę i określone umiejętności. Należą do nich: umiejętność korzystania z informacji, sprawność w wykonywaniu działań matematycznych oraz interpretacja różnych reprezentacji matematycznych. Ważna jest również zdolność do logicznego rozumowania i argumentowania. Większość maturzystów podchodzi do matury w nowej formule – 2023. Zgodnie z nią na napisanie egzaminu było 180 minut. W arkuszu znajdowały się zarówno zadania zamknięte, jak i otwarte.

Matura 2024 z matematyki – czy egzamin był trudny?

Zaraz po zakończeniu egzaminu w mediach społecznościowych pojawiły się komentarze maturzystów. Większość z nich stwierdziła, że zadania były proste, a nawet schematyczne. Przykładowe wpisy, jakie pojawiły się na Facebooku i w serwisie X brzmiały: „To jest matura czy egzamin ósmoklasisty?”, „Te zadania z matmy to ósmoklasista by zrobił na 30%”, „Matura z matmy pierwsza w szkole skończyłam niesamowite” i „Matura podstawowa na 100% w 30 minut”. Widać zatem, że egzamin z matematyki zaskoczył maturzystów, ale… swoją łatwością. Wiele osób twierdzi, iż w tym roku zarówno matura z języka polskiego, jak i z matematyki nie sprawiły im problemów. Pojawiają się nawet komentarze wyrażające niedowierzanie: „To była albo najprostsza matura na świecie albo mam wszystko źle”. Były jednak osoby, które miały inne zdanie o maturze z matematyki. Im ten egzamin sprawił sporo trudności. W mediach społecznościowych niezadowoleni zdający pisali: „Widzimy się w sierpniu kochani”, „Wyszłam po godzinie i nawet nie wiem czy było łatwe czy trudne”. Już teraz myślą zatem o poprawieniu swoich wyników.

Jak wygląda egzamin?

Matura 2024 z matematyki na poziomie podstawowym w formule 2023 trwa 180 minut, a w formule 2015 – 170 minut. Uczniowie mają do wykonania różnego rodzaju zadania – zamknięte i otwarte. W czasie egzaminu mogą korzystać z przygotowanych przez szkołę tablic wzorów matematycznych, cyrkla, linijki i kalkulatora prostego. Muszą także posiadać przy sobie dokument tożsamości oraz pióro lub długopis z czarnym atramentem czy tuszem. Niedozwolone jest wykonywanie rysunków i wypełnianie arkusza egzaminacyjnego ołówkiem. Aby zdać egzamin, należy zdobyć przynajmniej 30% punktów możliwych do uzyskania. Wyniki matur w 2024 roku zostaną ogłoszone 9 Lipca. Maturzyści, którzy nie zdali jednego z obowiązkowych egzaminów, mogą przystąpić do matury poprawkowej. Aby to zrobić, muszą złożyć pisemne oświadczenie o zamiarze przystąpienia do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu w terminie poprawkowym. Deklaracja taka musi być dostarczona do dyrektora szkoły w ciągu 7 dni od ogłoszenia wyników matury. Matura poprawkowa z matematyki odbędzie się we Wtorek, 20 Sierpnia, o godzinie 09:00. Wyniki pojawią się w Internecie 10 Września 2024 roku.

Poniżej przedstawiamy arkusze egzaminacyjne CKE:

arkusz egzaminacyjny formuła 2023 część 1,

arkusz egzaminacyjny formuła 2023 część 2,

arkusz egzaminacyjny formuła 2015 część 1,

arkusz egzaminacyjny formuła 2015 część 2

Przeczytaj, jak w tym roku wyglądała matura z języka polskiego.

Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia na następnych egzaminach. Przekażemy Wam najświeższe informacje.

Odwiedź restaurację Zdrówko oferującą smaczne jedzenie i najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia