Test Renault Kadjar dCi 110KM

793

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Test Renault Kadjar dCi

Test Renault Kadjar dCi

Jeden z wątków etymologicznych mówi, że KADJAR oznacza połączenie tradycyjnej sztuki perskiej oraz nowych trendów sztuki i technologii europejskiej. Na pewno, stylistycznie jest to bardzo interesujące auto. Z jednej strony wpisuje się w styl aktualnych modeli firmy, ale patrząc na pokracznego KOLEOSA, który był pierwszym SUVem marki, Kadjar jest jak perełka. By sprawdzić jaki jest specjalnie dla was zrobiliśmy test Renault Kadjar dCi o mocy 110KM. Oto test Renault Kadjar dCi

Nie jest zbyt wysoko zawieszony przez co raczej nie nadaje się do wypraw poza drogi utwardzone, tym bardziej, że nasz model 1,5dCi 110KM jest pędzony jedynie przodem.  W ofercie jest jeszcze diesel 1,6 litra i on występuje w wersji 4×4. Ma trochę więcej mocy bo 130KM co daje odrobinę lepszą dynamikę, bo ta, w wersji 110KM jest naprawdę dla cierpliwych. Choć moment obrotowy jest dystrybuowany dość równomiernie, to jednak brakuje dynamiki i wyprzedzanie powyżej 100km/h wymaga dużo uwagi. Jeśli jesteś spokojnym kierowcą to oczywiście to wystarczy, wersja 1,5dCi ma jednak jedną wręcz szokującą zaletę, zrobiliśmy ponad 1500km tym autem czasem w 5 osób na pokładzie i jest to wygodna przestronne auto.

Test Renault Kadjar dCi – trakcja

Choć Kadjar jest odpowiednikiem Nissana Qashqaia, to jednak jest lepiej rozplanowan,y mimo tej samej płyty podłogowej. Ale do rzeczy, jeżdżąc przepisowo i w trasie, auto zużyło w miksie 5,7L/100km oleju napędowego. Przy bardziej ekonomicznej jeździe wynik poniżej 5L/100km nie jest problemem i to przy dość szerokich oponach bo 225mm. Szkoda tylko, że nie ma w opcji silnika np. 2L z mocą tak przynajmniej 160KM bo zawieszenie jest prawie sportowe, próbowaliśmy ostrych manewrów hamowania przy jeździe po łuku, bo według mnie jest to jeden z momentów najniebezpieczniejszych na drodze, kiedy pokonując zakręt raptem jesteśmy zmuszeni do gwałtownego hamowania.
W takich sytuacjach większość aut zostaje wytrącona z toru jazdy i robi się niebezpiecznie, w naszym przypadku taki manewr był całkowicie pod kontrolą. Hamulce przy jeździe na wprost wykazują się ponadprzeciętną skutecznością. ABSy w krytycznym momencie bardzo równomiernie wkraczają do akcji i nie musimy zbytnio korygować toru jazdy. Nawet gdy koła jednej i drugiej strony auta znajdują się na nawierzchni o różnej przyczepności.

Test Renault Kadjar dCi – galeria

Zawieszenie pomimo 40% profilu opon nie wykazuje nerwowości i nie przenosi stuków na nadwozie. Skrzynia biegów o 6 przełożeniach w wersji automatycznej działa poprawnie. Szybkość zmiany biegów w przypadku naszego 1,5dCi jest wystarczająca i prędkość przy 1500obr/min wynosiła trochę powyżej 70km/h. Takie jej zestrojenie powoduje że w kabinie jest cicho, silnik prawie jest niesłyszalny a i powyżej 100km/h niemalże brak jest szumów związanych z wiatrem.

przeczytaj też o Nissan Qashqai II 1,6 DIG-T 160KM test

Test Renault Kadjar dCi
Renault Kadjar diesel w automacie

Test Renault Kadjar dCi Test Renault Kadjar dCi Test Renault Kadjar dCi Test Renault Kadjar dCi Test Renault Kadjar dCi Test Renault Kadjar dCi Test Renault Kadjar dCiTest Renault Kadjar dCi

test Kadjara

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia