Renault Trafic diesel automat przystosowany do wózka dla niepełnosprawnych

Renault Trafic to idealny samochód do przewozu osób niepełnosprawnych. Posiada on szereg funkcji, które sprawiają, że podróżowanie nim jest komfortowe i bezpieczne zarówno dla osób niepełnosprawnych, jak i ich opiekunów.

177

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Renault Trafic diesel automat przystosowany do wózka dla niepełnosprawnych
Renault Trafic diesel automat przystosowany do przewożenia wózka dla niepełnosprawnych

Nowy Renault Trafic diesel to idealny samochód do przewozu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Posiada on szereg funkcji, które sprawiają, że podróżowanie nim jest komfortowe i bezpieczne zarówno dla osób niepełnosprawnych, jak i ich opiekunów. Ważne jest to że obsługa pochylni jest prosta i nie wymaga użycia siły. To sprawia że nawet wątła opiekunka osoby niepełnosprawnej poradzi sobie doskonale z rozłożeniem i złożeniem pochylni.

Renault Trafic diesel z pochylnią dla wózka
Renault Trafic diesel z pochylnią dla wózka

Oto kilka cech Trafica, które czynią go idealnym do transportu osób niepełnosprawnych

 • Idealny podjazd: Podjazd pod samochód jest szeroki i łagodny, co ułatwia wjazd wózka inwalidzkiego.
 • Miejsce dla osoby na wózku: W środku samochodu znajduje się specjalne miejsce przeznaczone dla osoby na wózku. Jest ono wyposażone w pasy bezpieczeństwa i inne zabezpieczenia, które zapewniają stabilną pozycję podczas jazdy.
 • Komfortowa jazda: Trafic zapewnia komfortową jazdę zarówno dla osób niepełnosprawnych, jak i ich opiekunów. Silnik jest cichy i mocny, a zawieszenie zapewnia płynną jazdę nawet na nierównych nawierzchniach.
 • Dużo miejsca: Trafic jest dużym samochodem, który oferuje dużo miejsca dla pasażerów i bagażu.

Łatwość i komfort prowadzenia auta znakomicie podkreśla płynnie pracująca przekładnia automatyczna. Przekazuje ona moc z czterocylindrowego diesla który pracuje bezszelestnie i jest bardzo ekonomiczny. Spełnia przy tym normę EURO 6+ co jest ważne dla miłujących ekologię.

Oprócz wyżej wymienionych cech, Trafic posiada również inne funkcje, które ułatwiają podróżowanie osobom niepełnosprawnym, takie jak:

 • Elektryczne wspomaganie kierownicy: Elektryczne wspomaganie kierownicy ułatwia manewrowanie samochodem.
 • Kamera cofania: Kamera cofania ułatwia parkowanie samochodu.

Jak się jeździ Trafikiem

Trafic po faceliftingu nie tylko świetnie wygląda ale równie dobrze się nim podróżuje. Nie słychać zbędnych dźwięków m.in. głośnego dźwięku silnika czy szarpnięć podczas zmiany biegów. W aucie jest cicho. Nowe Renault Trafic zapewnia dobrą dynamikę jazdy, jego zawieszenie i układ kierowniczy zapewniają pewne prowadzenie nawet na nierównej nawierzchni czy na krętych drogach. Warto zaznaczyć, że prowadząc auto nie czujemy jego masy, a waży prawie 2,5 tony. To tylko oznacza jak wygodnie się go prowadzi.

 • Silnik: 2.0 dCi o mocy 160 KM
 • Skrzynia biegów: Automatyczna EDC o 6 przełożeniach
 • Spalanie: 9l/100 km
 • Masa: 2,5 tony

Renault Trafic to idealny samochód do przewozu osób niepełnosprawnych. Posiada on szereg funkcji, które sprawiają, że podróżowanie nim jest komfortowe i bezpieczne zarówno dla osób niepełnosprawnych, jak i ich opiekunów. Auto przystosowane przez firmę Carpol.

———————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

 • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
 • KRS: 0000406931
 • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia