Odmowa przyjęcia mandatu – konsekwencje

803

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

odmowa przyjęcia mandatu - konsekwencje

Odmowa przyjęcia mandatu – konsekwencje

Czy można nie płacić mandatu? Odmowa przyjęcia mandatu – konsekwencje ? Tak jeśli jest nie jest wystawiony zgodnie z prawem. Tak! Mandaty w Polsce z reguły są wystawiane bez poszanowania prawa. Tak z rozpędu, tak bo przyjmujący w 90% ma sporadyczny kontakt z władzą, zwłaszcza tą egzekucyjną. Już sam fakt wejścia w spór z policją jest mrożący krew w żyłach. Dzięki temu nikt latami nie kwestionował mandatów wystawianych niezgodnie z obowiązującym prawem czym uśpił czujność ustawodawcy i organów kontroli.

odmowa przyjęcia mandatu – konsekwencje – STRACH

My zakładamy, że policja nie robi tego złośliwie. Ustawodawca nie wpisał w ustawę budżetową wzrastającej co roku sumy z mandatów z nieczystych pobudek bo przecież zależy mu na zmniejszaniu ilości wykroczeń. Zmniejszaniu oczywiście poprzez działania edukacyjno-profilaktyczne, bo wzrost wpływów z mandatów sugerowałby zachęcanie do wykroczeń. Trochę to niezrozumiałe i szczerze mówiąc zatrważające więc pojawiliśmy się my wraz ze stowarzyszeniem anuluj-mandat.pl i jego założycielem Tomkiem Parolem.

Akcja nie jest wymierzona w nikogo i nie jest by chronić piratów drogowych ale by dbać o ochronę prawną kierowców. W kolejnych odsłonach będziemy Wam przybliżać przykładowe zdarzenia oraz zwracać uwagę na najbardziej rażące przykłady naruszania procedur wystawiania mandatów. Z naszej wiedzy wynika że ponad 90% mandatów kierowcom jest wystawianych z naruszeniem podstawowych procedur i przepisów, gros z nich to oczywiście mandaty za przekroczenie prędkości.

Najważniejszą informacją jest to, że podpisanie mandatu i jego przyjęcie zamyka nam drogę do odwołania się od niego, najczęstsze naruszenie zasad w przypadku przekroczenia prędkości to brak legalizacji urządzenia lub pomiar dokonany z naruszeniem instrukcji producenta czyli niewłaściwa obsługa urządzenia. Z takich ciekawszych przykładów, które już wkrótce będziemy dokładnie opisywać to pomiar urządzeniem laserowym.

odmowa przyjęcia mandatu – konsekwencje bo oni mają LASER

Z reguły policjanci wykorzystują fakt dużego zasięgu ręcznych mierników laserowych, niestety w większości ich producenci ograniczają zasięg skutecznego pomiaru do 200-300 metrów a to że jest to promień laserowy daje jego precyzję. Niestety policjanci często wbrew instrukcji dokonują pomiaru z odległości 500 i więcej metrów by wykorzystać element zaskoczenia, wtedy pomiar jest nieważny bo dokonano go wbrew instrukcji obsługi, która określa jego skuteczność.

Jednym z elementów wykluczających jego poprawność to fakt, że z odległości 800 metrów drgnięcie ręki z urządzeniem pomiarowym i odchylenie jego o 2-3 stopnie na dystansie kilkuset metrów powoduje skierowanie wiązki na inny pojazd. Istotne by na wstępie zapoznać się z typem i modelem urządzenia by sprawdzić jego zasięg i warunki pomiaru. Niektóre urządzenia mają odległość skutecznego pomiaru określoną na jedynie 100 metrów, więc element zaskoczenia jest wykluczony. Opublikujemy listę urządzeń oraz ich skuteczny zasięg, byś drogi czytelniku, miał przy sobie tabelkę z wykazem zawsze pod ręką.

odmowa przyjęcia mandatu -…ale producent…

Czasem producent wręcz wyklucza pomiar prędkości w momencie kiedy auto porusza się wraz z innymi uczestnikami ruchu. Jego poprawność może być niekwestionowana jedynie gdy w okolicy brak innych pojazdów. Zwrócimy także Waszą uwagę na tzw. wideo-rejestratory w pojazdach nieoznakowanych vide casus Hołowczyca. Z reguły, takie pojazdy są wyposażone w urządzenia wideo bez pomiaru prędkości. Jest on określany jako ustalona prędkość pojazdu mierzącego za mierzonym i na tej podstawie jest wymierzany mandat. Nienormalne bo nieprecyzyjne, co się stanie jeśli błąd pomiaru jest większy jak 1 km/h to może oznaczać mandat wyższy lub niższy, a kara zgodnie z ustawą nie może być wymierzana na oko.

Natomiast broniąc się przed mandatem możemy śmiało zgłosić przekroczenie prędkości przez pana policjanta w nieoznakowanym radiowozie jeśli w chwili przekroczenia prędkości nie miał włączonej sygnalizacji świetlnej bo wtedy nie był pojazdem uprzywilejowanym a więc podlega zasadom kodeksu ruchu drogowego. Możemy śmiało zgłosić wniosek o ukaranie go mandatem.

O tym oraz o wszystkich przypadkach bezprawnego działania policji będziemy Was informować, edukować jak się bronić i próbować spowodować, by prawo obowiązywało wszystkich.

Nie pozwólmy wrócić mrocznym czasom kiedy to funkcjonariusz stanowił prawo. Funkcjonariusz winien jego strzec!

odmowa przyjęcia mandatu - konsekwencje
odmowa przyjęcia mandatu rozwścieczy władzę ale my mamy do tego prawo

czytaj też Plus 50 w zabudowanym niekonstytucyjne

odmawiam przyjęcia mandatu

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia