TESLA zwalnia 10% ze swoich ponad 140 tys. pracowników – kryzys w branży samochodów elektrycznych dopadł Elona Muska

Nieprzerwany potok samochodów BEV zza Wielkiego Muru, dał się we znaki również Tesli

161

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Tesla zwalnia - przed centrum serwisowym stoi pionowa, karminowo-czerwona tablica z ogromną stylizowaną literą T, w kolorze białym. Poniżej charakterystyczny, biały napis TESLA.

W notatce, którą jako pierwszy opublikował serwis informacyjny Electrek, właściciel marki TESLA, miliarder Elon Musk poinformował drogą mailową swoich pracowników, że musi zrobić najbardziej znienawidzoną przez siebie rzecz – zwolnić ponad 10% zatrudnionych osób na całym świecie. TESLA zwalnia

Według swojego ostatniego raportu rocznego, największy na świecie pod względem wartości rynkowej producent samochodów, zatrudniał globalnie 140 473 pracowników. Elon Musk w swoim e-mailu wysłanym do wszystkich pracowników poinformował – „Przeprowadziliśmy dokładny przegląd organizacji i podjęliśmy trudną decyzję o redukcji naszej załogi o ponad 10% na całym świecie, nie ma niczego, czego nienawidziłbym bardziej, ale musi to zostać zrobione”. Oznacza to, że pracę straci ponad 14 tys. osób. Przypomnijmy, iż pięć lat temu w podobny sposób zatrudnienie w Tesli, straciło 7% jej pracowników.

Osobom, które zostały poinformowane o swoim zwolnieniu natychmiast wyłączono dostęp do ich służbowych kont e-mail. Kiedy ruszyła machina zwolnień w Tesli, o swojej decyzji o odejściu z firmy, poinformował na platformie X, Andrew “Drew” Baglino, starszy wiceprezes ds. napędu i inżynierii energetycznej. Poświęcił firmie 18 lat swojego życia.

TESLA zwalnia gdyż szuka oszczędności

Pomimo, że firma zamierza przedstawić swoje kwartalne wyniki finansowe pod koniec tego miesiąca, to już poinformowała o bieżącej sytuacji. Otóż poinformowała o spadku dostaw swoich pojazdów w pierwszym kwartale (pierwszym od niemal czterech lat), także poniżej oczekiwań rynkowych.

W ubiegłym tygodniu Tesla zarządziła skrócenie zmian, w swoim zakładzie w Austin, na linii produkcyjnej Cybertrucka, a w marcu zmniejszono produkcję w Gigafactory w Szanghaju. Podejmowane przez firmę Elona Muska działania, są odwzorowaniem sytuacji panującej na globalnym rynku BEV oraz spadkiem popytu na pojazdy elektryczne. Zgodnie z zapewnieniami Elona Muska, Tesla nie rezygnuje z planowanej od dawna produkcji taniego samochodu „dla mas”.

Tesla przeżywa ciężkie chwile, w poniedziałek ceny jej akcji spadły o 0,8% w handlu przed otwarciem rynku. W odróżnieniu od innych producentów samochodów, Tesla zasadniczo nie odświeża swojej oferty sprzedaży i uparcie promuje te same modele. Dodatkowo sprzedaży nie ułatwiają wysokie stopy procentowe, czyli drogie dla konsumenta kredyty.

Niewątpliwie, sytuację Tesli oraz wielu innych producentów pojazdów pogarsza, stała presja ze strony Chin. Pomimo podejmowanych rządy działań, rynki całego świata są zalewane przez tanie samochody elektryczne wyprodukowane w Chinach.

**********

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Polecamy: Kulinarną Nawigację z Szefem Narodowej Reprezentacji Kulinarnej, oraz restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia