Szansa polskiej motoryzacji! INNOMOTO

330

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

INNOMOTO
źródło: sxc.hu

Trwa konkurs Naukowego Centrum Badań i Rozwoju. Czy INNOMOTO to szansa na reaktywację polskiej myśli motoryzacyjnej?

Złote lata polskiej motoryzacji minęły bezpowrotnie – takie smutne konstatacje towarzyszą nam od końca lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Wszystkie polskie marki wymarły śmiercią naturalną, niedobitki pozamiatały koncerny (jak Daewoo) które weszły z dużym kapitałem i… skończyło się na montowaniu obcych modeli. Dziś polskie fabryki składają Opla, Skodę, a po Polonezie i Syrenie słuch zaginął. No, może nie do końca. W 2016 roku pojawił się projekt INNOMOTO – realna szansa dla polskiej myśli motoryzacyjnej. Kto pierwszy?

INNOMOTO – konkurs dla odważnych

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, posiłkując się środkami unijnymi w ramach Działania 1.2. „Sektorowe programy B+R”, ogłosiło konkurs na innowacyjne rozwiązania w zakresie motoryzacji. Dzięki środkom w łącznej kwocie 240 mln zł, polscy pasjonaci, naukowcy i środowiska związane z polską motoryzacją, mają szansę na realne wskrzeszenie tego, co historia określa złotymi latami dla przemysłu motoryzacyjnego. Projekt jest wart uwagi nie tylko z uwagi na odważne i ambitne wyzwania i finansowe wsparcie dla dobrych pomysłów.

INNOMOTO jest konkursem, który sygnowany jest wsparciem takich organizacji jak Polska Izba Motoryzacji, Przemysłowy Instytut Motoryzacji, Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, Stowarzyszenie Dystrybutorów Części Motoryzacyjnych oraz Związek Pracodawców Motoryzacji. W takim towarzystwie, laureaci konkursu INNOMOTO z pewnością mogą liczyć na znaczną porcję doświadczenia, porady prawdziwych specjalistów i znawców branży. Inicjatywy, które podjęte zostaną w ramach tej rywalizacji, z pewnością mogą poprowadzić polską motoryzację na dobre tory – o czym świadczą już wstępne wyniki.

Pierwsze pieniądze w drodze!

W ramach pierwszej tury w szranki stanęło aż 87 wniosków, których sfinansowanie kosztowałoby ponad 400 milionów zł. Wybrano ostatecznie 47 inicjatyw, które mają szansę na otrzymanie środków. Organizatorzy, jak też obecny rząd, podkreślają, że tego rodzaju konkursy mają na celu nie tylko stworzenie szansy na powrót do produkcji polskich aut, stanowiących w całości polski koncept. Środki udostępniane w ramach INNOMOTO mają przede wszystkim zasilić przemysł motoryzacyjny, dać szansę na stworzenie nowoczesnych rozwiązań. Chodzi o to, by polscy przedsiębiorcy z sektora automotive mogli bez kompleksów

INNOMOTO
źródło: freeimages.com

konkurować na światowych rynkach, zdominowanych przez innowacyjne rozwiązania.

Pieniądze mają szansę zostać przeznaczone na opracowanie polskiego modelu samochodu osobowego z napędem elektrycznym. Pojawił się także koncept związany z wytworzeniem wymienników ciepła dedykowanych pojazdom elektrycznym, jak również projekt autonomicznego ładowania autobusów elektrycznych, czy szereg rozwiązań związanych z nowoczesnym monitoringiem komunikacji.

INNOMOTO jest niewątpliwie szansą. Dla tych, którzy twierdzą, że można w Polsce wskrzesić ducha motoryzacji. Dla tych, którzy mają ambicje, umiejętności, pomysły. Konkurs z pewnością będzie kontynuowany, a polską motoryzację zasilą poważne środki. Oby tylko nie zostały zmarnowane.

Może uda się wejść w rynek jeszcze śmielej, niż robi to Syrena Nixi?

https://bezpiecznapodroz.org/syrena-nixi-sen-motryzacji

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia