Mercedes AMG GT – jest konkurencja dla Panamery!

638

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

mercedes amg gt

Mercedes AMG GT w czterodrzwiowym sedanie już jest w trakcie produkcji. Jest wielu, którzy już zacierają ręce – i cieszą się na rajdy z Panamerą po autostradach.

Kiedy Porsche pokazał światu rodzinną wersję sportowego bolidu, motoryzacyjny świat ogarnęło lekkie zdziwienie. Ale już po chwili, Panamera cieszyła się nie mniejszym zainteresowaniem od swoich trzydrzwiowych braci. Kilka miesięcy temu podobną reakcję wywołał Mercedes, pokazując prototypowy model, również odbiegający od linii do której przyzwyczaił nas ten producent. Mercedes AMG GT w swojej koncepcyjnej wersji także zaskakuje czterodrzwiowym nadwoziem. A może głównie tym, że w tym wydaniu jest równie wyrafinowany, co pozostałe sportowe edycje Mercedesa. Jedynie serce Porsche lekko zadrżało…

Doskonały „look”

Mercedes AMG GT Sedan, pokazany w pierwszym kwartale 2017 roku, wygląda po prostu świetnie. Wyrafinowana linia nadwozia, z jednej strony nawiązuje do klasyków – odrobinę kojarzy się z modelem CLS. Z drugiej jednak strony, to w pełni sportowe wydanie – od zadziornych przednich lamp i osłony chłodnicy, przez smukłą sylwetkę, po cztery końcówki układu wydechowego z tyłu. Oczywiście, że linia nadwozia może być i będzie porównywana z Porsche Panamera. Oczywiście, że nisko zawieszona karoseria czyni to auto na wskroś sportowym. Jednak ten doskonały „look” pozostaje jednak ewidentnie naznaczony rysem Mercedesa – nawet nie widząc logo można z łatwością odgadnąć z jakiej stajni wyszło to cudo.

Najważniejsze jest niewidoczne…

Pod maską sportowego sedana zaprojektowano napęd hybrydowy. Benzynowy silnik V8 biturbo, w połączeniu z elektryczną jednostką, spowoduje że Mercedes AMG GT rozpędzi się do setki w czasie poniżej 3 sekund. Moc 815 KM, przekazywana na obie osie – to prawdziwa radość z jazdy. Producent zapewnia możliwość wyboru napędu – albo wyłącznie elektryczny, albo tylko benzynowy – bądź też połączona siła dwóch serc. Koncern nie zdradza, jaki jest zaplanowany zasięg baterii, ale ma być ponoć niespotykanie duży.

O jakości wykończenia nie trzeba wiele mówić. Mercedes w swoim koncepcyjnym egzemplarzu AMG GT pokazał klasę. Dodatkowo, Mercedes AMG GT Sedan oferuje naprawdę dużo miejsca, zarówno w przestrzeni kierowcy, jak i na tylnej kanapie. No i ten przestronny bagażnik!

Kiedy na rynku?

Mercedes nie prowadzi, jak Polacy onegdaj, zabawy w kotka i myszkę z użytkownikami. To nasze prototypy, zachwyciwszy publikę, lądują w muzeach w jednym egzemplarzu. Mercedes AMG GT w czterodrzwiowym sedanie już jest w trakcie produkcji, mówi się o roku 2019 jako terminie premiery seryjnej. Jest wielu, którzy już zacierają ręce – i cieszą się na igraszki z Panamerą na autostradach. Wypada uzbroić się w cierpliwość, a tymczasem podziwiać zdjęcia tego magicznego prototypu.

mercedes amg gt

mercedes amg gt

 

 

 

 

 

 

Przeczytaj także:

https://bezpiecznapodroz.org/porsche-989-przodek-panamery

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia