Były minister skatował żonę na śmierć !

W listopadzie 2023 r. były minister gospodarki narodowej Kazachstanu, 43-letni Kuandyk Biszimbajew, pobił na śmierć Saltanat, swoją 31-letnią żonę, w pokoju VIP swojej własnej restauracji w Astanie.

806

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Były minister jest oskarżony o zamordowanie ze szczególnym okrucieństwem swojej żony Saltanat Nukenowej

Cały Kazachstan obecnie żyje procesem byłego ministra gospodarki, Kuandyka Biszimbajewa, który jest oskarżony o zamordowanie swojej żony, Saltanat Nukenowej, ze szczególnym okrucieństwem. W listopadzie 2023 roku ciało Nukenowej zostało znalezione w jednej z ekskluzywnych restauracji w Astanie. Śledczy twierdzą, że to tam, w restauracji, Biszimbajew doprowadził do śmierci swoją żonę. Cała sprawa wzbudziła ogromne zainteresowanie społeczeństwa i stała się tematem gorących dyskusji na terenie całego kraju.

Sprawa byłego ministra gospodarki Kazachstanu, Kuandyka Biszimbajewa, wzbudziła ogromne poruszenie i oburzenie w społeczeństwie. Szczegółowe relacje z portalu holod. Media ukazują dramatyczne wydarzenia, które miały miejsce w nocy 9 listopada 2023 roku w Astanie. Wieczór rozpoczął się pozornie normalnie. Biszimbajew przyjechał z żoną, Saltanat Nukenową, na koncert, jednakże atmosfera szybko zmieniła się w napiętą dramę. Pokłócili się, co doprowadziło do eskalacji emocji, której kulminacją było przeniesienie się do ekskluzywnej restauracji BAU. Gdzie mieli kontynuować swój spór, tym razem w strefie VIP. To tam miała miejsce tragedia.

Brat Saltanat Nukenowej, Aitbek Amangeldy, pokazuje w sądzie zdjęcie swojej pobitej siostry, które mu wysłała. 

Dramatyczne nagrania z restauracji ujawnione

Relacje prokuratora ukazują brutalną naturę ataku, który Biszimbajew miał rzekomo przypuścić na swoją żonę. Pijany, uderzał ją pięściami w głowę, kopiąc i maltretując ją przez długie godziny. Nawet kiedy Nukenowa próbowała schronić się w toalecie, byłym ministrem nie powstrzymało nic, wyważył drzwi i kontynuował okrutne bicie. W efekcie Nukenowa straciła przytomność. Wstrząsające jest również to, że po bestialskim pobiciu Biszimbajew nie wezwał pomocy medycznej, a jedynie dyrektora restauracji, swojego kuzyna, Baiżanowa. Po stwierdzeniu, że kobieta jest nieprzytomna, przetransportowali ją na sofę, lecz nadal nie zdecydowali się wezwać karetki. Dopiero kilka godzin później zrozumieli, że Nukenowa nie żyje.

Cała sytuacja wzbudziła wiele pytań i oburzenia w społeczeństwie. Biszimbajew został zatrzymany tej samej nocy i staje teraz przed sądem oskarżony o pobicie, tortury i morderstwo ze szczególnym okrucieństwem. Co jeszcze bardziej szokuje, to fakt, że był już wcześniej karany za korupcję. Najbardziej przygnębiające są jednak relacje brata Nukenowej, Aitbeka Amangeldy’ego. Który opowiada o trudnym życiu, jakie jego siostra prowadziła u boku Biszimbajewa. Opowiada o sytuacjach, gdy Saltanat opuszczała męża. Oskarżając go o kontrolę nad jej życiem, brak wolności i nawet podejrzenia o szpiegostwo za pomocą oprogramowania szpiegującego w telefonie. Nawet po tym wszystkim, mimo próśb bliskich, wracała do niego, co pokazuje z jaką traumą i presją psychiczną musiała się zmagać.

„NIE pobił jej, mówią [prawnicy], a jednocześnie mamy wideo z różnych perspektyw, moment powtarzających się uderzeń i kopnięć w różne części ciała. Jest protokół z badań lekarskich (zrzuty ekranu na filmie), w którym eksperci dochodzą do wniosku, że w samą głowę było co najmniej 13 uderzeń!! ️ Są zdjęcia ciała Saltanat, bezpośrednio na podłodze w restauracji oraz zdjęcia przed sekcją zwłok. Istnieją zeznania ŚWIADKÓW, którzy przez całą noc słyszeli bicie i krzyki” –

napisał Amang– brat ofiary

Potrzeba walki z przemocą wobec kobiet

Ta historia to nie tylko opis makabrycznego morderstwa, ale również przypomnienie o powszechnej potrzebie walki z przemocą wobec kobiet i konieczności zapewnienia im bezpieczeństwa oraz wsparcia w trudnych sytuacjach rodzinnych. Na sali sądowej, Kuandyk Biszimbajew zaskarżał bliskich Saltanat Nukenowej, sugerując, że ich publiczne wystąpienia to jedynie manipulacja opinią publiczną. Cynicznie uśmiechał się, jakby lekceważąc całą sytuację. W obliczu obciążających dowodów, jak korespondencja z dyrektorem restauracji, Biszimbajew utrzymywał, że nie miał zamiaru zabić swojej żony.

Jednakże nagrania z monitoringu restauracji, upublicznione przez brata Saltanat, rzucają zupełnie inne światło na to, co się wydarzyło tej nocy. Te druzgocące dowody ukazują brutalność ataku, którym została zaatakowana Nukenowa. Prawnicy Biszimbajewa starają się wykreować alternatywną narrację, negując oczywiste fakty i kierując wątpliwości na rodzinę ofiary. Wszystkie te działania sprawiają, że wielu obserwatorów sądu uważa, że obrona Biszimbajewa próbuje odwrócić uwagę od oczywistych faktów i zrzucić winę na bliskich Nukenowej. Cały naród jest wstrząśnięty tą sprawą, a jego oburzenie wzrasta wraz z kolejnymi doniesieniami z sali sądowej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia