Jazda na suwak – nowelizacja ustawy po wakacjach?

437

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Kaskadowy pomiar prędkości

Jazda na suwak – wreszcie uregulowana?

Jak możemy dowiedzieć się u źródła, czyli na stronie Kancelarii Rady Ministrów nowelizacja ustawy o jeździe na suwak ma zostać przyjęta przed Radę Ministrów do końca września tego roku. Osobą odpowiedzialną za stworzenie projektu jest minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Czego ma dotyczyć owa ustawa „jazdy na suwak”?

Nowelizacja ustawy „Jazdy na suwak”

Do tej pory jazda na suwak była zalecana. Po przyjęciu nowelizacji ustawy, jazda na suwak ma być obowiązkowa. Aktualne przepisy obowiązują w niemalże niezmienionej formie od 1998r. Według nich, kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać oraz pojazdowi wjeżdżającemu na ten pas z prawej strony.

Nowelizacja ustawy
Źródło: nczas.com

Obecnie przepisy nic nie mówią o sytuacji, w której na drodze są zwężenia wymuszone robotami drogowymi lub konstrukcją jezdni. Do tej pory w takich miejscach zwykle pojawiały się znaki, które jedynie „zalecały” do jazdy na tzw. suwak. Nowe przepisy mają tę regułę zamienić w obowiązkowe zasady ruchu. Według ekspertów, wdrążenie tych przepisów w życie może zmniejszyć długość zatorów nawet o połowę. A także zmniejszyć agresję na drodze i ograniczyć liczbę kolizji w takich miejscach.

Zobacz Jazda na suwak – skuteczny sposobów na rozładowanie korków

 

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia