Nietrzeźwi kierowcy agresorami w domu

0
74
Przemoc w rodzinie – jak pomóc
W przypadku pojawienia się domowej przemocy bardzo ważne jest, by nie bać się prosić o pomoc. Powyższe zdjęcie jest fragmentem jednej z kampanii społecznych, mających na celu szerzenie świadomości na temat skutków działania przemocy.

Nietrzeźwi kierowcy agresorami w domu – jak im pomóc? Jaki wpływ na przemoc domową może wywrzeć zdarzenie drogowe spowodowane jazdą pod wpływem alkoholu? Zapraszamy na rozmowę z Moniką Kajką, przewodniczącą zespołu interdyscyplinarnego oraz Piotrem Mozalewskim, zastępcą przewodniczącej.

Nietrzeźwi kierowcy agresorami w domu – cierpi cała rodzina

W przypadku pojawienia się choroby alkoholowej w rodzinie należy pamiętać, że cierpi nie tylko osoba uzależniona, ale i jej najbliższe otoczenie. Przemoc i agresja to najczęstsze skutki uzależnienia od alkoholu. Problem prowadzi również do bezmyślności, także na drodze. Śmiertelne wypadki spowodowane przez kierowcę pod wpływem alkoholu to nadal czołówka polskich statystyk. Tymczasem nasi goście zauważają, że równie niebezpieczny może stać się tzw. „bierny alkoholik”. Prowadząc auto pod wpływem zdenerwowania po kolejnej awanturze nie jest w stanie utrzymać świadomego poziomu koncentracji na drodze. Jak pomóc w takiej sytuacji? Tego dowiecie się słuchając naszej rozmowy.

Rozmowa z Moniką Kajką i Piotrem Mozalewskim

Więcej odcinków audycji z cyklu “Bezpieczni na drogach, bo bez alkoholu” znajdziesz tutaj.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie logotyp_wersja_polska_format_jpg-3-1024x273.jpg
Zadanie publiczne sfinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. Zrealizowano w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Województwa Mazowieckiego.