Nietrzeźwi kierowcy agresorami w domu

510

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Przemoc w rodzinie – jak pomóc
W przypadku pojawienia się domowej przemocy bardzo ważne jest, by nie bać się prosić o pomoc. Powyższe zdjęcie jest fragmentem jednej z kampanii społecznych, mających na celu szerzenie świadomości na temat skutków działania przemocy.

Nietrzeźwi kierowcy agresorami w domu – jak im pomóc? Jaki wpływ na przemoc domową może wywrzeć zdarzenie drogowe spowodowane jazdą pod wpływem alkoholu? Zapraszamy na rozmowę z Moniką Kajką, przewodniczącą zespołu interdyscyplinarnego oraz Piotrem Mozalewskim, zastępcą przewodniczącej.

Nietrzeźwi kierowcy agresorami w domu – cierpi cała rodzina

W przypadku pojawienia się choroby alkoholowej w rodzinie należy pamiętać, że cierpi nie tylko osoba uzależniona, ale i jej najbliższe otoczenie. Przemoc i agresja to najczęstsze skutki uzależnienia od alkoholu. Problem prowadzi również do bezmyślności, także na drodze. Śmiertelne wypadki spowodowane przez kierowcę pod wpływem alkoholu to nadal czołówka polskich statystyk. Tymczasem nasi goście zauważają, że równie niebezpieczny może stać się tzw. „bierny alkoholik”. Prowadząc auto pod wpływem zdenerwowania po kolejnej awanturze nie jest w stanie utrzymać świadomego poziomu koncentracji na drodze. Jak pomóc w takiej sytuacji? Tego dowiecie się słuchając naszej rozmowy.

Rozmowa z Moniką Kajką i Piotrem Mozalewskim

Więcej odcinków audycji z cyklu “Bezpieczni na drogach, bo bez alkoholu” znajdziesz tutaj.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia