Piknik Archeologiczny w Legionowie

419

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Już w najbliższą niedzielę (18 czerwca) na terenie Muzeum Historycznego w Legionowie odbędzie się Piknik Archeologiczny

Piknik Archeologiczny odbędzie się już w najbliższą niedzielę na terenie Muzeum Historycznego w Legionowie. O tym wydarzeniu i nie tylko opowie nam dzisiejszy gość, kierownik działu archeologicznego w legionowskim muzeum — Pan Wawrzyniec Orliński. W audycji z cyklu „Legionowo Miasto Przyjazne Mieszkańcom” dowiemy się również, co działo się na pobliskich terenach kilkaset lat temu.

Czym zajmuje się archeologia?

Pan Wawrzyniec Orliński z wykształcenia i zamiłowania archeolog w ciekawy sposób opowiedział nam o tej interesującej dziedzinie nauki. Archeologia zajmuje się bowiem wszystkim tym, co pozostawił po sobie człowiek. W momencie gdy brakuje świadectw pisanych, jedynym źródłem do poznania przeszłości jest to, co znajdziemy w ziemi. Te wydobyte przedmioty podpowiadają nam, jak ludzie żyli w dawnych czasach, co jedli, jak się ubierali, a nawet o czym myśleli. Pan Wawrzyniec zdradził nam także, jak wygląda praca archeologa, przekazując przy tym kilka fascynujących informacji historycznych.

Program Pikniku Archeologicznego w Legionowie

Nasz gość zaprasza wszystkich mieszkańców Legionowa i nie tylko na Piknik Archeologiczny, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę. Wydarzenie będzie miało miejsce na terenie Muzeum przy ul. A. Mickiewicza 23 w Legionowie, w godzinach od 12:00 do 16:00. Tego dnia czekać będzie na nas mnóstwo atrakcji. W programie znajdzie się coś dla najmłodszych, jak również dla tych nieco starszych. Podczas imprezy dowiemy się, jak wyglądało życie w epoce kamienia, a także poznamy różne techniki rozpalania ognia. Dodatkowo spróbujemy swoich sił na warsztatach obróbki bursztynu oraz „sztuki pradziejowej”. Odbędzie się także konkurs rodzinny z nagrodami o tematyce archeologicznej. Wstęp na piknik jest bezpłatny, a dodatkową atrakcją będzie możliwość obejrzenia wystawy muzealnej. Więcej szczegółów na temat wydarzenia i tajemnic archeologii dowiecie się z naszej audycji.

Piknik Archeologiczny w Legionowie

Zainteresował Cię temat społeczności legionowskiej? Więcej ciekawych tematów znajdziesz pod tym linkiem

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia