Trzeźwość na drogach wodnych

0
85
Wakacje i bezpieczeństwo nad wodą
Jednym z najczęstszych powodów nieodpowiedzialnych zachowań nad wodą jest spożywanie alkoholu. Jak podkreśla nasz ekspert – już jedno piwo dzieli nas od tragedii.

Trzeźwość na drogach wodnych – ten temat powraca każdego roku jak bumerang. Co roku nie brakuje również bezmyślnych, którzy kierują się zbyt dużą brawurą. Dlaczego brakuje nam zdrowego rozsądku na kąpielisku? Zapraszamy na rozmowę z Robertem Rodziewiczem – wiceprezesem Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

Trzeźwość na drogach wodnych – alkohol – wróg numer jeden 

Niestety butelka, czy szklanka mocniejszego trunku coraz częściej staje się nieodłącznym towarzyszem beztroskich wakacji nad wodą. Możemy to zaobserwować śledząc relacje, chociażby w mediach społecznościowych. Z drugiej strony to właśnie alkohol powoduje, że nad wodą zaczynamy czuć się wręcz niezniszczalni. Tymczasem konsekwencje wodnych szaleństw mogą być tragiczne. Trzeba pamiętać również o tym, że pływanie pojazdem wodnym pod wpływem alkoholu wiąże się z takimi samymi konsekwencjami prawnymi, co nietrzeźwość na drodze. Jak im zapobiegać? W jaki sposób działać w momencie pojawienia się zagrożenia? W jaki sposób reagują służby ratownicze? Tego wszystkiego dowiecie się słuchając naszej rozmowy. 

Dominik Morawski rozmawia z Robertem Rodziewiczem

Więcej odcinków audycji z cyklu “Bezpieczni na drogach, bo bez alkoholu” znajdziesz tutaj.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie logotyp_wersja_polska_format_jpg-3-1024x273.jpg
Zadanie publiczne sfinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. Zrealizowano w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Województwa Mazowieckiego.