Trzeźwość na drogach wodnych

360

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wakacje i bezpieczeństwo nad wodą
Jednym z najczęstszych powodów nieodpowiedzialnych zachowań nad wodą jest spożywanie alkoholu. Jak podkreśla nasz ekspert – już jedno piwo dzieli nas od tragedii.

Trzeźwość na drogach wodnych – ten temat powraca każdego roku jak bumerang. Co roku nie brakuje również bezmyślnych, którzy kierują się zbyt dużą brawurą. Dlaczego brakuje nam zdrowego rozsądku na kąpielisku? Zapraszamy na rozmowę z Robertem Rodziewiczem – wiceprezesem Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

Trzeźwość na drogach wodnych – alkohol – wróg numer jeden 

Niestety butelka, czy szklanka mocniejszego trunku coraz częściej staje się nieodłącznym towarzyszem beztroskich wakacji nad wodą. Możemy to zaobserwować śledząc relacje, chociażby w mediach społecznościowych. Z drugiej strony to właśnie alkohol powoduje, że nad wodą zaczynamy czuć się wręcz niezniszczalni. Tymczasem konsekwencje wodnych szaleństw mogą być tragiczne. Trzeba pamiętać również o tym, że pływanie pojazdem wodnym pod wpływem alkoholu wiąże się z takimi samymi konsekwencjami prawnymi, co nietrzeźwość na drodze. Jak im zapobiegać? W jaki sposób działać w momencie pojawienia się zagrożenia? W jaki sposób reagują służby ratownicze? Tego wszystkiego dowiecie się słuchając naszej rozmowy. 

Dominik Morawski rozmawia z Robertem Rodziewiczem

Więcej odcinków audycji z cyklu “Bezpieczni na drogach, bo bez alkoholu” znajdziesz tutaj.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia