3 Krakowski Festiwal Tańca

Kto tańczy? to motyw przewodni tegorocznego 3ciego Krakowskiego Festiwalu Tańca rozpoczynającego się 31 lipca.

343

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

3 Krakowski Festiwal Tańca
3 Krakowski Festiwal Tańca

31 lipca 3 Krakowski Festiwal Tańca pamiętajcie. W tym roku odbędzie się pod hasłem „Kto tańczy?” za sprawą Krakowskiego Centrum Choreograficznego mające swoją siedzibę w Nowohuckim Centrum Kultury. To niecodzienne wydarzenie, w rzeczywistości od kilku lat przyciąga polskich i zagranicznych artystów. W tym roku będziemy też mogli podziwiać obiekty, rośliny i materię nieożywioną, którym oddadzą głos organizatorzy festiwalu.

3 Krakowski Festiwal Tańca

Jeżeli chodzi o program odbywającej się przy al. Jana Pawła 32 w terminie 31.07 – 6.08 imprezy to znajdziemy w nim też wykonawców z Belgii, Czech, Danii, Włoch czy Niemiec. A wszystko to przy okazji spektakli/performansów premiery Rezydencji KCC, na dodatek warsztatów krytycznych czy ruchowych dla początkujących oraz zaawansowanych i konkursu choreograficznego 3… 2… 1… TANIEC. Oprócz tego zaplanowano też wydarzenia towarzyszące. To dobra okazja by miłośnicy tańca odkryli go na nowo i dostrzegli nowe, na dodatek nieznane wcześniej perspektywy.

Jeżeli chodzi o festiwalowych gości zza granicy to czeka na nas kilka wartych uwagi perełek. W repertuarze znajdziemy bowiem zdobywców wielu światowych i europejskich nagród. An Eve and An Adam” oraz „Stone.Face.Book” Granhaj Dans Company z Danii czy belgijskie „Through the Grapevine”. Będzie też „Materia” Andrei Salustrii czy wzbogacony lokalnymi amatorami tańca „Prima” czeskiego twórcy Viktora Černický,

Założeniem organizowanego po raz trzeci festiwalu jest wyzwolenie z artystów, obok performerów, choreografów czy tancerzy drzemiącej w nich energii. Uświadomienie jego odbiorcom potencjału jakim, z pewnością dysponuje współczesny taniec. Zarówno samodzielnie czy w połączeniu z innymi dziedzinami sztuki. 3 Krakowski Festiwal Tańca

3 Krakowski Festiwal Tańca

20.00, Scena NCK
MATERIA – Andrea Salustri (Włochy) kreacja i wykonanie: Andrea Salustri
Choreografia na kilka styropianowych kształtów i jednego człowieka. Po spektaklu rozmowa z artystami.
bilety: 80/65 zł.
22.00, studio KCC
Lil – Marta Wołowiec (Polska) – premiera
Performans podejmuje próbę odkrycia i ucieleśnienia mroku, a także adaptacji do niewiedzy i trwania w upadku. Ciemność widziana jako bezkres i piękno, w rzeczywistości naznaczona tajemnicą i potencjałem.  Choreografia, performans: Marta Wołowiec. Po spektaklu rozmowa z artystką. Spektakl dla widzów dorosłych.
bilety: 55/45 zł

Program 1 sierpnia

18.00, studio KCC
STONE – FACE – BOOK – Granhøj Dans Company (Dania).
Kamień – Twarz – Książka. Mając kamienie jako pasję, przeszkodę i przyjaciół – Mikołaj prowadzi nas przez żywą historię. To dramatyczna i poruszająca opowieść o odwadze i poszukiwaniu pulsu serca w świecie twardej petryfikacji. Ta poetycka perła otwiera moje serce z kamienia.
Choreografia: Palle Granhøj, tancerz: Mikołaj Karczew
Bilety: 80/65 zł, w przedsprzedaży

20.00, Scena NCK
AN EVE AND AN ADAM – Granhøj Dans Company (Dania)
Podczas gdy nagość w internecie normalizuje się, w prawdziwym w życiu większość osób woli pozostać ubranym. Dlaczego (w szczególności młodzi ludzie) pokazując wirtualnie dużo skóry, unika wspólnych pryszniców w studiach fitness? Dlaczego wstydzimy się odsłonić nasze ciała przed rodzicami lub partnerami, podczas gdy bez wahania pozwalamy na to by zdjąć nasze ubrania w cyfrowym świecie? Te sprzeczności i nasz stosunek do rzekomo najbardziej naturalnego stanu ciała są tematem spektaklu Palle Granhøj Ewa i Adam, inspirowanego rajską nagością.
Choreografia: Palle Granhøj,tancerze: Sofia Pintzou, Mikołaj Karczewski

3 Krakowski Festiwal Tańca
3 Krakowski Festiwal Tańca – warsztaty

W spektaklu występuje pełna nagość. Po spektaklu rozmowa z artystami.
bilety: 80/65 zł, w przedsprzedaży: 60/45 zł (do 7.07) 

Program 2 sierpnia

18.30, studio KCC
ZŁE ZIELE – Magda Jędra (Polska)
Próba wykształcenia czułej praktyki bycia z odrzuconymi roślinami, poznawania ich potrzeb i doświadczania ich sprawczej mocy. Od kilku lat artystka pogłębia wiedzę na temat przyrody, szukając kanałów komunikacji ciała ludzkiego z ciałem roślinnym. koncepcja: Magda Jędra, Anka Herbut, choreografia, performans: Magda Jędra
bilety: 55/45 zł.
20.00, Scena NCK
REZYDENCJA KCC – Anna (Ana) Szopa (Polska) – premiera
Koncept, choreografia, wykonanie: Anna (Ana) Szopa
Spektakl autorski prezentowany w ramach rezydencji Krakowskiego Centrum Choreograficznego.
Po spektaklu rozmowa z artystami. bilety: 55/45 zł.

Program 3 – 4 sierpnia

3 sierpnia (czwartek), g. 17.00, Scena NCK   FINAŁ 12. EDYCJI KONKURSU CHOREOGRAFICZNEGO 3…2…1…TANIEC!
Wyjątkowe wydarzenie o charakterze międzynarodowym, podczas którego prezentowane są krótkie formy solowe, duety i tria oparte na szeroko rozumianym tańcu współczesnym.
Po konkursie feedback jurorów.
bilety: 55/45 zł.

4 sierpnia (piątek), g. 19.00, Scena NCK
TRANQUILLO – Teatr Klucz im. W. Deneki, reż. Janusz Orlik (Polska)
Tranquillo z włoskiego znaczy ‘spokojnie’. To termin używany w notacji muzycznej, mający za zadanie pomóc wykonawcy oddać nastrój utworu. W subtelnym i kontemplacyjnym „Tranquillo” artyści trwają, rzeczy się wydarzają, przenikają powoli. Artyści, paradoksalnie spokojni, zapraszają nas do swojego świata i dają nam, widzom, szansę na pobycie z nimi, przyjrzenie się ich (nie)zwykłej codzienności. Tak naprawdę jest to spektakl o nas samych. – Janusz Orlik
reżyseria, choreografia: Janusz Orlik
Po spektaklu rozmowa z artystami.
bilety: 55/45 zł.

3 Krakowski Festiwal Tańca 5 – 6 sierpnia

5 sierpnia (sobota), g. 19.00, Scena NCK
THROUGH THE GRAPEVINE – Alexander Vantournhout (Belgia)
Spektakl to dziwaczny pas de deux mężczyzn. Performerzy Alexander Vantournhout i Axel Guérin pokazują swoje ciała, odarte z wszelkich ozdobników. Są wyszkoleni, ale z pewnością niedoskonali. Nie próbują przekonywać wirtuozerskimi ruchami. Stopniowo ich atletyczne ciała zderzają się z ograniczeniami fizycznymi, a ich ruchy prowadzą do odkrywania mocnych i słabych stron ich własnej, specyficznej budowy ciała. Choreografia tworzy wzajemne oddziaływanie między tymi różnicami w proporcjach i sile fizycznej. Wykonawcy z wielkim wysiłkiem i skupieniem poszukują równowagi i harmonii, nie stroniąc przy tym od humoru. Rzucają sobie wyzwania i popychają się do przodu, na przemian prowadząc taniec. Ciągły kontakt fizyczny, synergia między dotykaniem i byciem dotykanym rozwija się jako podstawowa melodia spektaklu.
koncepcja i choreografia: Alexander Vantournhout
Po spektaklu rozmowa z artystami.
bilety: 80/65 zł.

6 sierpnia (niedziela)
10.00, studio KCC
LIL – Marta Wołowiec (Polska)
Performans podejmuje próbę odkrycia i ucieleśnienia mroku, adaptacji do niewiedzy, trwania w upadku. Ciemność widziana jako bezkres i piękno, naznaczona tajemnicą i potencjałem. 
choreografia, performans: Marta Wołowiec
Po spektaklu rozmowa z artystami., spektakl dla widzów dorosłych
bilety: 55/45 zł.
19.00, Scena NCK
PRIMA – Viktor Černický (Czechy) premiera
Spektakl otwiera przestrzeń dla lokalnych społeczności. Heterogeniczna grupa nieprofesjonalistów, w dialogu z tancerzami o zróżnicowanym pochodzeniu i doświadczeniu, bada granice między jednostką a zbiorowością. Odchodząc radykalnie od koncepcji choreografii jako skończonej kompozycji PRIMA jest dziełem tanecznym, które wyzwala ruch, sprzyja zmienności i rozwija się na nowo za każdym razem, gdy na nią patrzymy: tu i teraz.
koncepcja i choreografia: Viktor Černický. Po spektaklu rozmowa z artystami.
bilety: 80/65 zł.

Jeżeli będziesz w tym czasie na południu polski to polecamy 60 Tydzień Kultury Beskidzkiej.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia