Młodzi kierowcy z głową!

284

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Młodzi kierowcy z głową – jak można nauczyć młodego kierowcę odpowiedzialności? Zapraszamy na dalszą część rozmowy z Tomaszem Matuszewskim z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie. 

Młodzi kierowcy z głową – szaleństwo młodości 

Według naszego eksperta naturalne jest to, iż młodzi kierowcy mają w sobie tzw. nutkę szaleństwa. Grunt jednak, by potrafili się wyszaleć wyłącznie na drogach do tego przeznaczonych. Kolejny raz został poruszony również temat tragicznego wypadku, do którego doszło w lipcu na ulicach Krakowa. W tym wypadku bowiem mieliśmy dramatyczny przykład połączenia młodzieńczego temperamentu oraz spożycia alkoholu. Kolejna kwestia to wyścigi samochodowe, które są domeną wśród młodych kierowców. Tomasz Matuszewski podkreśla, że według niego dziś kierowcy dużo później osiągają tzw. dojrzałość emocjonalną. Dodał również, że potencjalni kierowcy powinni być również sprawdzani pod kątem zdolności psychologicznych. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy poniżej. 

Dominik Morawski rozmawia z Tomaszem Matuszewskim

Materiał powstał we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Warszawie.

Logotyp Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie

Zainteresowała Cię nasza rozmowa? Więcej materiałów znajdziesz tutaj.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia