Rozmowa z Panią Ewą Sobierajską

464

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

herb miasta legionowo
Miasto Legionowo jak co roku oferuje swoim mieszkańcom mnóstwo atrakcji, wydarzeń kulturalnych i społecznych

Rozmowa z Panią Ewą Sobierajską w audycji z cyklu „Legionowo Miasto Przyjazne Mieszkańcom” dotyczyła nowo otwartego „Klubu Vabank” oraz III Święta Organizacji Pozarządowych. Nasz gość jest Naczelnikiem Wydziału Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych i opowiedział nam co jeszcze czeka na nas w tym roku w Legionowie.

Klub Vabank w Legionowie

Klub Vabank w Legionowie rozpoczął swoją działalność zaledwie pare dni temu, a już zrzesza seniorów z całego miasta. 03.08 przy ulicy Husarskiej 12 odbyło się uroczyste otwarcie nowo wyremontowanego lokalu, gdzie legionowscy seniorzy będą mogli się codziennie spotykać. Na inaugurację przybyli licznie zaproszeni goście, a gospodarze dali pokaz swoich umiejętności wokalnych i tanecznych. Pani Ewa opowiedziała nam także jakie atrakcje czekają na seniorów każdego dnia. A harmonogram zajęć jest naprawdę wypełniony po brzegi i każdy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie. Miłośnicy robótek ręcznych wydziergają na pewno wyjątkowe rzeczy, a wszyscy, którzy kochają śpiew odnajdą się w warsztatach wokalnych. Będzie można również spotkać się z poezją oraz zagrać w brydża, szachy, warcaby, a także w scrabble.

III Święto Organizacji Pozarządowych

W dalszej części audycji Pani Ewa opowiedziała nam również o III Święcie Organizacji Pozarządowych. Impreza będzie miała miejsce 16 września w Parku Solidarności za Ratuszem. Tegorocznym mottem wydarzenia będzie ekonomia i przedsiębiorczość społeczna. W tym roku będzie ponad 20 stoisk Organizacji Pozarządowych i tam dowiemy się co poszczególne z nich mają nam do zaoferowania. Swoją obecnością zaszczycą nas między innymi Fundacja Promień Słońca, Towarzystwo Przyjaciół Legionowa, a także Stowarzyszenie Boris i wiele innych. W programie będzie teatrzyk dla dzieci, maraton Zumby oraz potańcówka na zakończenie „Lata w ogródku”.

Pani Ewa zaprosiła również wszystkie kobiety w wieku od 50 do 69 lat na bezpłatne badania mammograficzne. Pierwsze takie badania odbędą się 23 września, następne z kolei 13 października. Wszystkie informacje na ten temat znajdziemy na stronie: https://legionowo.pl/. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji tam dowiecie się co jeszcze czeka na nas w tym roku w Legionowie.

Rozmowa z Panią Ewą Sobierajską

Zainteresował Cię temat społeczności legionowskiej? Więcej ciekawych tematów znajdziesz pod tym linkiem

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia