Rozmowa z Panią Ewą Sobierajską

0
156
herb miasta legionowo
Miasto Legionowo jak co roku oferuje swoim mieszkańcom mnóstwo atrakcji, wydarzeń kulturalnych i społecznych

Rozmowa z Panią Ewą Sobierajską w audycji z cyklu “Legionowo Miasto Przyjazne Mieszkańcom” dotyczyła nowo otwartego “Klubu Vabank” oraz III Święta Organizacji Pozarządowych. Nasz gość jest Naczelnikiem Wydziału Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych i opowiedział nam co jeszcze czeka na nas w tym roku w Legionowie.

Klub Vabank w Legionowie

Klub Vabank w Legionowie rozpoczął swoją działalność zaledwie pare dni temu, a już zrzesza seniorów z całego miasta. 03.08 przy ulicy Husarskiej 12 odbyło się uroczyste otwarcie nowo wyremontowanego lokalu, gdzie legionowscy seniorzy będą mogli się codziennie spotykać. Na inaugurację przybyli licznie zaproszeni goście, a gospodarze dali pokaz swoich umiejętności wokalnych i tanecznych. Pani Ewa opowiedziała nam także jakie atrakcje czekają na seniorów każdego dnia. A harmonogram zajęć jest naprawdę wypełniony po brzegi i każdy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie. Miłośnicy robótek ręcznych wydziergają na pewno wyjątkowe rzeczy, a wszyscy, którzy kochają śpiew odnajdą się w warsztatach wokalnych. Będzie można również spotkać się z poezją oraz zagrać w brydża, szachy, warcaby, a także w scrabble.

III Święto Organizacji Pozarządowych

W dalszej części audycji Pani Ewa opowiedziała nam również o III Święcie Organizacji Pozarządowych. Impreza będzie miała miejsce 16 września w Parku Solidarności za Ratuszem. Tegorocznym mottem wydarzenia będzie ekonomia i przedsiębiorczość społeczna. W tym roku będzie ponad 20 stoisk Organizacji Pozarządowych i tam dowiemy się co poszczególne z nich mają nam do zaoferowania. Swoją obecnością zaszczycą nas między innymi Fundacja Promień Słońca, Towarzystwo Przyjaciół Legionowa, a także Stowarzyszenie Boris i wiele innych. W programie będzie teatrzyk dla dzieci, maraton Zumby oraz potańcówka na zakończenie “Lata w ogródku”.

Pani Ewa zaprosiła również wszystkie kobiety w wieku od 50 do 69 lat na bezpłatne badania mammograficzne. Pierwsze takie badania odbędą się 23 września, następne z kolei 13 października. Wszystkie informacje na ten temat znajdziemy na stronie: https://legionowo.pl/. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji tam dowiecie się co jeszcze czeka na nas w tym roku w Legionowie.

Rozmowa z Panią Ewą Sobierajską

Zainteresował Cię temat społeczności legionowskiej? Więcej ciekawych tematów znajdziesz pod tym linkiem