Nietrzeźwi kierowcy pod lupą

367

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Nietrzeźwi kierowcy pod lupą
Czy dotkliwe kary finansowe rzeczywiście hamują kierowców przed wejściem za kierownicę na podwójnym gazie?

Nietrzeźwi kierowcy pod lupą! W jaki sposób tłumaczą się, gdy już zostaną zatrzymani? Dlaczego tak ważna jest w tym wypadku samokontrola? Czy dostępność alkoholu na stacjach benzynowych jest rzeczywiście problemem? Zapraszamy na rozmowę z Justyną Stopińską – oficer prasową Komendy Powiatowej w Legionowie. 

Uważaj na siebie i innych 

Nie da się ukryć, że nadal wiele wypadków na drodze spowodowanych jest przez nietrzeźwych kierowców. Jednym z kluczowych problemów jest tutaj tzw. jazda na drugi dzień. Nasza rozmówczyni podkreśla, jak ważne jest w tym wypadku samodzielne kontrolowanie. Taki kierowca powinien bowiem, będąc podwiezionym przez innego kierowcę, sam zgłosić się na komisariat, by zbadać poziom swojej trzeźwości. W trakcie rozmowy temat kierowcy na podwójnym gazie został poruszony niemal przez wszystkie przypadki. Jedną z omawianych kwestii była też dostępność alkoholu na polskich stacjach benzynowych. Jak podkreśla jednak nasza rozmówczyni, musimy pamiętać, że to cały czas my decydujemy o tym, czy wyciągniemy rękę pod alkohol. Na całość rozmowy zapraszamy poniżej.

Patrycja Tabaczek i Paweł Kubalski rozmawiają z Justyną Stopińską

Więcej odcinków audycji z cyklu “Bezpieczni na drogach, bo bez alkoholu” znajdziesz tutaj.

Zadanie publiczne sfinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. Zrealizowano w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Województwa Mazowieckiego.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia