Mistrzostwa świata w kolarstwie gravelowym

220
Mistrzostwa świata w kolarstwie gravelowym.
Mistrzostwa świata w kolarstwie gravelowym.

Mistrzostwa świata w kolarstwie gravelowym – odbędą się na początku października, a dokładniej w sobotę 7 i niedziele 8. I ponownie we Włoszech w Wenecji.
Mistrzostwa Świata UCI Gravel oczywiście są to zawody będące mistrzostwami świata w kolarstwie szutrowym w dyscyplinach przełajowych.
Organizowane są przez Międzynarodową Unię Cyklistów (UCI), organ zarządzający światowym kolarstwem. Dyscyplina ta obejmuje przestrzeń pomiędzy standardową kolarstwem szosowym po drogach utwardzonych i asfaltowych a dyscyplinami terenowymi, takimi jak przełaj i przełaj na rowerze górskim. Choć wyścigi mają podobną długość i taktyczny charakter jak tory wyścigów szosowych. Ponieważ charakteryzują się nieprzewidywalnością i umiejętnościami technicznymi kolarstwa terenowego.

Mistrzostwa świata w kolarstwie gravelowym – krótka historia

Mistrzostwa świata w kolarstwie gravelowym to stosunkowo młoda impreza. Ponieważ po raz pierwszy odbyła się dopiero w zeszłym roku w Wenecji (Włochy). Wówczas najlepsza wśród kobiet okazała się Pauline Ferrand-Prevot, natomiast wśród mężczyzn jako pierwszy linię mety przekroczył Gianni Vermeersch.
A już w kolejnych latach wyścig będzie wędrować po różnych krajach, a nawet kontynentach. Ponieważ, aż do 2028 roku ma zagościć kolejno w: Belgii, Francji, Australii, Francji i także Arabii Saudyjskiej.

Mistrzostwa świata w kolarstwie gravelowym – udział gwiazd

Oczywiście już w pierwszej edycji tej imprezy nie brakowało gwiazd innych kolarskich dyscyplin, a zwłaszcza z szosy. Ponieważ oprócz wspomnianych Vermeerscha i Ferrand-Prevot, startowali również m.in. Mathieu van der Poel, Greg Van Avermaet, Peter Sagan, Riejanne Markus i także Barbara Guerischi.

Mam nadzieję, że i w tym roku nie braknie gwiazd światowego kolarstwa. A jedną z gwiazd imprezy będzie Katarzyna Niewiadoma.
Dla Reprezentantki Polski ściganie po szutrze nie będzie niczym nowym, ponieważ w przeszłości wielokrotnie startowała w Strade Bianche. Dodatkowo poniżej podaję skład Kadry Narodowej na tą imprezę.

Skład Reprezentacji Polski:

1 Anna Sadowska.
2 Paweł Bernas.
3 Adam Żuber.
4 Jacek Kozioł.
5 Maciej Kojro.
6 Grzegorz Zimorowski.
7 Michał Glanz.
8 Anna Urban.
9 Barbara Borowiecka.
10 Magdalena Chmielewska.
11 Karolina Migoń.
12 Monika Wrona.
13 Michał Żurek.
14 Michał Kamiński.
15 Jacek Brzózka.
16 Piotr Janda.

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także: Kwalifikacje olimpijskie siatkarzy do Paryża