Filipiny: Prezydent oskarża „zagranicznych terrorystów” o zamach bombowy w Maraw”

Prezydent Filipin Ferdinand Marcos Jr. potępił dzisiejszy zamach bombowy w Marawi, w którym zginęły co najmniej 4 osoby, a 50 zostało rannych. Oskarżył o jego przeprowadzenie “zagranicznych terrorystów”

233

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

zamach na filipinach
Prezydent Filipin Oskarża Zagranicznych Terrorystów' o Zamach w Uniwersyteckiej Sali Gimnastycznej

Niedziela w Marawi przemieniła się w tragedię, gdy eksplozja wstrząsnęła salą gimnastyczną uniwersytetu. Zamach bombowy, który wydarzył się podczas mszy katolickiej, pochłonął co najmniej cztery istnień i ranił ponad pięćdziesiąt osób. Prezydent Filipin, Ferdinand Marcos Jr., natychmiast potępił atak, oskarżając o jego organizację „zagranicznych terrorystów”.

Eksplozja Podczas Mszy w Marawi Pozostawia Śmierć i Rany

Marawi, znane jako największe muzułmańskie miasto na Filipinach, zostało wstrząśnięte brutalnym aktem w miejscu, gdzie wspólnota katolicka zbierała się na modlitwę. Mimo doniesień o ataku, żaden z sprawców nie przyznał się do odpowiedzialności za tę tragedię.

Tajemnicza Eksplozja w Marawi: Śledztwo w Trakcie, Nikt Nie Przyznaje Się do Brutalnego Ataku

Prezydent Marcos Jr. stanowczo oskarżył o atak grupę „zagranicznych terrorystów”, jednakże powstrzymał się od ujawnienia szczegółów, obawiając się negatywnego wpływu na prowadzone obecnie śledztwo. Wielkie obawy budzi teraz pytanie, co skłoniło do tego barbarzyńskiego ataku w sercu tego zróżnicowanego miasta?
Na Filipinach trwa gwałtowna dyskusja na temat tego tragicznego wydarzenia, które wstrząsnęło społecznością miasta Marawi oraz całą krajową społecznością.

Słuchaj nas online!

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami
najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia