Alpha Scramble czyli obcy samolot nad naszym niebem

Myśliwce Luftwaffe wysłano w akcję bojową, kiedy był niemożliwy kontakt radiowy z niezidentyfikowanym samolotem. Alarm Alpha Scramble sprowokowany był przelotem z Bawarii do Polski prywatnego samolotu. Przeczytaj, co tak naprawdę się stało!

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Myśliwce Eurofighter Typhoon w akcji bojowej po alarmie Alpha Scramble
Myśliwce Eurofighter Typhoon w akcji bojowej po alarmie Alpha Scramble

W piątek doszło do zaniepokojenia mieszkańców Bawarii i Turyngii, którzy zasygnalizowali potężny huk, wywołując alarm. Szybko okazało się, że dźwięk ten był efektem pędzących w akcję bojową samolotów Eurofighter Luftwaffe, wysłanych z bazy w Bawarii w kierunku polskiej granicy. Incydent ten wywołał alarm społeczny, a lokalne władze wydały rozkaz startu dla myśliwców z uzbrojeniem rakietowym.

Groźny incydent nad granicą Niemiec z Polską

Niezidentyfikowany samolot, nie reagujący na wezwania kontroli ruchu, przemieszczał się nad Niemcami kierując się w stronę Polski. Pomimo braku wyemitowanego kodu zagrożenia, alarm Alpha Scramble został ogłoszony, co zobowiązało myśliwce do interwencji i przechwycenia nieznanego obiektu. Kiedy kontakt radiowy był niemożliwy, piloci mieli tylko kontakt wzrokowy z prowadzącym samolot, który gestami sygnalizował problemy z łącznością.

Po interwencji Eurofighterów Luftwaffe i kontakcie wzrokowym z niezidentyfikowanym samolotem okazało się, że awaria radiowa spowodowała problem komunikacyjny. Pilot zdołał usunąć usterkę i został eskortowany przez niemieckie myśliwce do granicy z Polską. Ostatecznie incydent został zażegnany, a samolot bezpiecznie doprowadzony do granicy.

Podsumowanie incydentu z kodem Alpha Scramble i co to takiego ten KOD?

Wydarzenie to, mimo grozy i zaniepokojenia, zakończyło się pozytywnie dzięki szybkiej reakcji i interwencji Luftwaffe, która skutecznie rozwiązała sytuację. Informacje na temat incydentu zostały opublikowane przez dowództwo Luftwaffe na Twitterze, przynosząc jasność wokół wydarzeń. Kod lotniczy alpha scramble jest sygnałem alarmowym, który oznacza, że niezidentyfikowany samolot lub samolot, który narusza przestrzeń powietrzną, stanowi zagrożenie. Po ogłoszeniu kodu alpha scramble, myśliwce wojskowe są wysyłane w celu przechwycenia i identyfikacji samolotu.

Kod alpha scramble jest używany przez wiele krajów na całym świecie. W Polsce jest to kod alarmowy stosowany przez Siły Powietrzne.

W przypadku incydentu z udziałem rosyjskich myśliwców nad Niemcami, kod alpha scramble został ogłoszony przez niemieckie siły powietrzne. Dwa samoloty Eurofighter Typhoon zostały wysłane w celu przechwycenia rosyjskich maszyn. Kod alpha scramble jest sygnałem, który należy traktować poważnie. Oznacza on, że istnieje potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego.

Źródło informacji: ksta.de

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia