Martwe gołębie i kaczki w poznańskim Parku Wilsona

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Park Wilsona
Park Wilsona

W niedzielę 10 grudnia 2023 roku w poznańskim Parku Wilsona znaleziono martwe gołębie i kaczki. Zwierzęta leżały w wodzie, na chodnikach, na kamieniach i na trawie. Niektóre z nich były jeszcze żywe, ale wykazywały objawy zatrucia, takie jak dreszcze, drgawki i utrata przytomności. Prawdopodobnie doszło do sytuacji takiej jak: otrucie ptaków w Poznaniu. Co więcej wiemy nt. martwe gołębie i kaczki w poznańskim Parku Wilsona.

Na miejsce zdarzenia wezwano policję i powiatowego lekarza weterynarii. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie, ale wszystko wskazuje na to, że do śmierci zwierząt doszło w wyniku otrucia.

Park Wilsona
Otrucie ptaków w Poznaniu – okoliczności badają służby.Ze wstępnych ustaleń służby sanitarnych wynika że mógł to być środek chemiczny, który był podany do jedzenia lub wody dla zwierząt.

Otrucie ptaków w Poznaniu, w Parku Wilsona to niepokojący incydent. Ptaki są ważnym elementem ekosystemu i ich śmierć może mieć negatywny wpływ na środowisko.

Poznańskie władze apelują do mieszkańców o ostrożność w dokarmianiu ptaków. Należy kupować tylko karmę dla ptaków przeznaczoną do sprzedaży, a także unikać podawania zwierzętom jedzenia z własnego stołu.

Należy również pamiętać, że dokarmianie ptaków w parkach i innych miejscach publicznych może być uciążliwe dla innych użytkowników tych miejsc.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia