Prognoza pogody na sobotę 16 grudnia 2023

Pochmurno, słota, śnieg i silny wiatr

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Prognoza pogody 16 grudnia 2023 - biała mapka polski z temperaturami i symbolami pogody na tle okna zachlapanego deszczem, szaro i ponuro
(fot:meteo.imgw)

Sobota 16 grudnia zapowiada się z opadami. Spadnie deszcz, deszcz ze śniegiem oraz sam śnieg. Powieje silniejszy wiatr, który na północy w porywach może rozpędzić się nawet do 80 kilometrów na godzinę. Biomet okaże się niekorzystny w całym kraju. Prognoza pogody

W sobotę, zachmurzenie będzie duże. Okresami spadnie słaby deszcz lub mżawka do 2 litrów wody na metr kwadratowy, a na krańcach południowo-wschodnich deszcz ze śniegiem, a w Karpatach śnieg do 2 cm. Termometry pokażą maksymalnie od 3÷4°C na Podlasiu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu, przez 5°C w centrum kraju, do 7÷8°C na zachodzie. Powieje zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach osiągnie do 60 km/h, a na północy nawet 70÷80 km/h.

Warszawa

W sobotę w Warszawie zachmurzenie będzie duże, okresami możemy spodziewać się słabych opadów deszczu lub mżawki. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 5 st. C. Powieje zachodni, umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie będzie lekko spadać, w południe wyniesie 1016 hPa.

Gdynia, Gdańsk, Sopot

Sobota przyniesie w Gdańsku, Sopocie i Gdyni duże zachmurzenie, okresami opady słabego deszczu. Termometry pokażą do 6 st. C. Powieje zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach rozpędzi się do 60-70 km/h. Ciśnienie lekko spada, w południe wyniesie 1026 hPa.

Poznań

Sobota w Poznaniu zapowiada się z zachmurzeniem dużym, okresami popada słaby deszcz lub mżawka. Temperatura wzrośnie do 6 st. C. Zachodni wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny. Prognozowany jest lekki spadek ciśnienia, w południe osiągnie ono 1021 hPa.

Wrocław

Na sobotę prognozowane jest duże zachmurzenie, okresami spadnie słaby deszcz lub mżawka. Na termometrach we Wrocławiu zobaczymy do 7 st. C. Powieje zachodni, umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie będzie się wahać, w południe osiągnie 1020 hPa.

Prognoza pogody Kraków

Zachmurzenie w Krakowie okaże się w sobotę na ogół duże, okresami spadnie słaby deszcz ze śniegiem lub mżawka. Temperatura wyniesie maksymalnie 5 st. C. Zachodni wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Prognozowany jest lekki spadek ciśnienia, w południe dojdzie ono do 1008 hPa.

Biometeo w sobotę

W całym kraju wilgotność powietrza będzie bardzo wysoka – utrzyma się w granicach 90 procent. Odczujemy chłód (na północnym wschodzie dodatkowo wilgoć), a biomet okaże się niekorzystny.

Słuchaj nas online!

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia