Znane już są przyczyny – śmierć Matthew Perry’ego

Wypadek czy przegrał walkę z wewnętrznymi demonami?

299

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Śmierć Matthew Perry'ego - wielki billboard z okładką autobiograficznej książki z 2022 roku. na okładce uśmiechnięta twarz Matthew.
Promocja książki Matthew Perry'ego w 2022 roku.

Był jednym z najpopularniejszych aktorów swojego pokolenia, a jego rola Chandlera Binga w kultowym serialu “Przyjaciele” zapewniła mu międzynarodową sławę. Niestety, Matthew Perry nie żyje. Jak podaje CNN, na podstawie raportu biura lekarza sądowego w Los Angeles, przyczyną śmierci aktora była ketamina i utonięcie. Śmierć Matthew Perry’ego

Ketamina – lek i narkotyk

Matthew Perry zmarł 28 października 2023 roku, kiedy służby ratownicze znalazły go nieprzytomnego w jego domu w Los Angeles. Na miejscu zdarzenia nie stwierdzono obecności żadnych narkotyków ani oznak przemocy. Jednak sekcja zwłok wykazała, że w organizmie aktora znajdował się wysoki poziom ketaminy – substancji, która ma zarówno właściwości lecznicze, jak i narkotyczne.

Ketamina jest stosowana w medycynie jako środek znieczulający i przeciwbólowy. Jest także lekiem eksperymentalnym w terapii depresji i stanów lękowych. Matthew Perry przyznawał się do swoich problemów psychicznych i korzystał z ketaminy w celach leczniczych. Jednak jak podkreślono w raporcie biura lekarza sądowego, ketamina może mieć również niebezpieczne skutki uboczne, takie jak nadpobudliwość układu krążenia, depresja oddechowa i halucynacje. Nie wiadomo, czy aktor zażywał ketaminę w dniu swojej śmierci, czy też pozostała ona w jego krwi z wcześniejszego zabiegu medycznego.

Utonięcie – nieszczęśliwy wypadek czy samobójstwo? przyczyny śmierci Matthew Perry’ego

Drugą przyczyną śmierci Matthew Perry’ego było utonięcie. Jak wynika z raportu, aktor wpadł do basenu znajdującego się na terenie jego posesji i nie był w stanie się z niego wydostać. Nie wiadomo, czy był to nieszczęśliwy wypadek, czy też celowe działanie. Nie znaleziono żadnego listu pożegnalnego ani innych dowodów na to, że aktor chciał odebrać sobie życie. Jednak nie można wykluczyć, że był to skutek depresji lub halucynacji wywołanych przez ketaminę.

Śmierć Matthew Perry’ego jest wielką stratą dla świata kina i telewizji. Aktor zdobył uznanie i sympatię widzów dzięki swoim rolom komediowym, zwłaszcza w serialu “Przyjaciele”, który był hitem lat 90. i początku XXI wieku. Wraz z Jennifer Aniston, Courteney Cox, Davidem Schwimmerem, Mattem LeBlancem i Lisą Kudrow stworzył niezapomnianą grupę przyjaciół, którzy przeżywali razem wzloty i upadki. Ostatni odcinek serialu, wyemitowany w 2004 roku, zgromadził przed telewizorami ponad 50 milionów Amerykanów, co czyni go jednym z najchętniej oglądanych programów w historii.

Kariera filmowa

Matthew Perry nie ograniczał się jednak tylko do telewizji. Zagrał również w kilkunastu filmach, takich jak “Polubić czy poślubić”, “Bohaterowie z przypadku” czy “Jak ugryźć 10 milionów”. Za swoją rolę w filmie “Młodzi gniewni – historia Rona Clarka” otrzymał nominację do Złotego Globa. Był także kilkukrotnie nominowany do nagrody Emmy i People’s Choice Award. W 2021 roku wydał swoją autobiografię pod tytułem “Przyjaciele, kochankowie i ta Wielka Straszna Rzecz”, w której opisał swoje życie, karierę i walkę z uzależnieniem od alkoholu i leków.

Matthew Perry był trzykrotnie żonaty i miał czworo dzieci. Jego ostatnią partnerką była aktorka Courteney Cox, z którą grał w “Przyjaciołach”. Ich związek był jednym z najgłośniejszych w Hollywood, ale nie przetrwał próby czasu. Perry i Cox rozstali się w 2022 roku, pozostając jednak w przyjacielskich stosunkach.

Matthew Perry nie żyje. Pozostawił po sobie bogaty dorobek artystyczny i wiele niezapomnianych ról. Jego śmierć jest smutnym przypomnieniem o tym, że sława i pieniądze nie zawsze dają szczęście i zdrowie.

https://bezpiecznapodroz.org/sluchaj-nas-online/embed/#?secret=ze6wLpabuY#?secret=RK94H1Oqxo

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia