Pierwsze poważne ostrzeżenie przed AI w systemie finansowym

Ostrzeżenie przed AI - AI stwarza ryzyka dla systemu finansowego: nowe zagrożenia, ryzyka i problemy z prywatnością. Postępuj odpowiedzialnie!

428

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

AI "chce" wywołać wojnę atomową? Niepokojące badania. Robot z ludzką czaszką w ręce
AI "chce" wywołać wojnę atomową? Niepokojące badania.

Sztuczna inteligencja (AI) w systemie finansowym to nowa i rozwijająca się technologia, która ma potencjał zarówno do pożytku, jak i szkody dla systemu. Poważne ostrzeżenie przed AI

Jakie są zagrożenia ze strony AI dla systemu finansowego?

Z jednej strony AI można wykorzystać do automatyzacji zadań, poprawy podejmowania decyzji i obniżenia kosztów. To może sprawić, że system finansowy będzie bardziej wydajny i odporny. Z drugiej strony AI może również wprowadzać nowe zagrożenia, takie jak obawy o bezpieczeństwo cybernetyczne, ryzyka zgodności i problemy z prywatnością.

Regulatorzy Rynku USA ostrzegają, że te zagrożenia muszą być starannie zarządzane, aby zapewnić, że AI jest wykorzystywana odpowiedzialnie w systemie finansowym. Jedną z szczególnych obaw jest stosowanie modeli generujących AI, które mogą generować wadliwe wyniki znane jako „halucynacje”. Te halucynacje można wykorzystać do manipulowania lub oszukiwania inwestorów.

Regulatorzy domagają się dalszych badań i rozwoju w zakresie ryzyka AI w systemie finansowym. Wzywają również firmy finansowe do podjęcia kroków w celu łagodzenia tych ryzyk, takich jak wdrażanie solidnych środków bezpieczeństwa cybernetycznego i przeprowadzanie regularnych audytów ich systemów AI.

Oto kilka konkretnych przykładów zagrożeń związanych z AI w systemie finansowym:

  • Cyberbezpieczeństwo: AI może być wykorzystywana do ataków na systemy finansowe, takich jak kradzież danych lub zakłócanie operacji.
  • Zgodność: AI może być wykorzystywana do podejmowania decyzji, które są niezgodne z przepisami lub regulacjami.
  • Prywatność: AI może być wykorzystywana do gromadzenia i wykorzystywania danych osobowych w sposób naruszający prywatność.
  • Manipulacja: AI może być wykorzystywana do manipulowania rynkami finansowymi lub inwestorami.

Opracowanie strategii zarządzania ryzykiem AI jest kluczowe dla zapewnienia, że ​​technologia ta jest wykorzystywana odpowiedzialnie i bezpiecznie w systemie finansowym. Jest znany co najmniej jeden taki przypadek generowania realnych zagrożeń.

Pierwsze poważne zagrożenie ze strony AI już jest faktem – ostrzeżenie przed AI

W 2018 roku grupa badaczy z Uniwersytetu w Stanfordzie odkryła, że ​​model generujący AI, znany jako GPT-2, można wykorzystać do generowania fałszywych wiadomości finansowych. W jednym eksperymencie badacze wykorzystali GPT-2 do wygenerowania fałszywej wiadomości o tym, że Apple planuje kupić Microsoft. Wiadomość została opublikowana na Twitterze i szybko została udostępniona przez tysiące użytkowników.

Ten przypadek pokazuje, jak AI może być wykorzystywana do manipulowania rynkami finansowymi. Fałszywe wiadomości mogą spowodować niestabilność rynkową i straty finansowe dla inwestorów.

Inne możliwe przypadki wykorzystywania AI do manipulacji rynkami finansowymi obejmują:

  • Generowanie fałszywych danych finansowych, takich jak ceny akcji lub raporty finansowe.
  • Używanie AI do automatyzacji kupna i sprzedaży akcji w celu manipulowania cenami.
  • Używanie AI do tworzenia dezinformacji o rynkach finansowych.

Regulatorzy finansowi są świadomi tych zagrożeń i podejmują kroki w celu ich złagodzenia. Jednak opracowanie skutecznych strategii zarządzania ryzykiem AI jest złożonym zadaniem. Pilnujmy się!!!

https://bezpiecznapodroz.org/sluchaj-nas-online/

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia